LED Power supply

Jak podłączyć wiele taśm LED do jednego zasilacza?

Wiele taśm LED podłączonych do jednego sposobu zasilania. Dwie ściemnialne białe paski LED są montowane kolejno i podłączone do jednego zasilacza za pomocą kontrolera. Zasilanie dostarczane jest przez dwa punkty zasilania. Jest instalowany, ponieważ spadek napięcia przy zbyt długich listwach spowoduje, że tylna część listwy będzie mniej jasna niż przednia. Ze względu na zjawisko spadku napięcia, maksymalny zasięg działania paska świetlnego 12V wynosi 16,4ft (5 m) przy zasilaniu z jednego końca. Wersja 24V może mieć 16,4ft (5 m) lub 32,8ft (10 m), w zależności od mocy na jednostkę długości. Długość paska zależy od napięcia, prądu i mocy.

Sprawdź układ konfiguracji instalacji.

Jak ustawić taśmę LED w instalacji z wykorzystaniem taśm 16,4ft (5 m) i 32,8ft (10 m). Sprawdź konfigurację lub układ struktury zgodnie z regułą 16,4 stopy lub 32,8 stopy przy zasilaniu z jednej strony, stwierdza, że pasek świetlny 12 V lub 24 V nie może działać nieprzerwanie dłużej niż 16,4 stopy lub 32,8 stopy. Poza tym punktem pasek świetlny będzie cierpieć z powodu zmniejszonej jasności diody emitującej światło i przeciążenia prądowego na pasku świetlnym.

Przedłużanie przewodu zasilającego LED

Jednak projekty oświetlenia pośredniego w pomieszczeniach często wymagają zainstalowania pasków świetlnych dłuższych niż 16,4 stopy lub 32,8 stopy. Na przykład, pomieszczenie o wymiarach 15ft x 15ft (4,5 m x 4,5 m) ma obwód 59ft (18 m). Jak ustawić taśmy LED do tego pomieszczenia? Wiele praktycznych metod układania przewodów może rozwiązać ten problem. Standardowa metoda instalacji wykorzystuje róg pomieszczenia jako punkt zasilania, instalując dodatkowe źródło zasilania lub przedłużając przewód zasilający z istniejącego źródła zasilania. Dlaczego warto korzystać z narożnika pokoju? Ponieważ w większości przypadków taśmy LED nie mogą samoczynnie obracać się o 90 stopni w rogu pomieszczenia i muszą być cięte i łączone przez lutowanie lub za pomocą złącz LED bez lutowania.

Taśmy LED RGB krok 2 - lutowanie taśm LEDOświetlenie taśmowe LED RGB krok 3 - lutowanie taśm LED
lutowanie taśmy led
złącza do taśm ledowych

Spadek napięcia

Najpopularniejsze lampy taśmowe działają przy stałym napięciu. Od początku do końca na taśmie występuje spadek napięcia, który gromadzi się wzdłuż taśmy. Pasek świetlny działa prawidłowo, dopóki spadek napięcia nie zostanie dodany do wartości progowej. Powyżej progu jasność diody LED spada tak bardzo, że gołym okiem nie jest w stanie jej wykryć. Im dłuższy pasek, tym większy spadek napięcia. Taśmy LED z urządzeniami stałoprądowymi w pewnym stopniu rozwiązują problem spadku napięcia. Urządzenia stałoprądowe utrzymują stały prąd dla diod LED wzdłuż taśmy, dzięki czemu długość wstęgi może wynosić 10 m lub 20 m. Rodzaj oświetlenia taśmowego nazywany jest taśmą oświetleniową sterowaną prądem lub taśmą oświetleniową ze stałym prądem. Jednak nawet ten rodzaj światła taśmowego nie może przekroczyć określonej długości roboczej ze względu na następujące czynniki.

Aktualne przeciążenie

Ponieważ taśmy LED działają w obwodzie równoległym, wzdłuż taśmy gromadzi się prąd. Segment jest jednostką ścinaną. Elastyczne płytki drukowane (FPC) są zaprojektowane dla maksymalnego prądu. Jeśli pasek jest zbyt długi (zbyt wiele funkcji), suma prądów przekroczy limit prądu, który może obsłużyć płyta FPC, co spowoduje przeciążenie prądowe. Nadmiar prądu spowoduje nadmierne nagrzewanie się rezystora, co spowoduje uszkodzenie paska LED. Dlatego ważne jest, aby wykonać listwy 12V o długości 16,4ft (5m).

Bezpieczna obsługa prądu

Nasze sterowane prądem lampy taśmowe są również zaprojektowane tak, aby były wystarczająco długie, aby zapewnić, że taśmy mogą bezpiecznie radzić sobie z prądem. Sprzedawane szpule mają maksymalną długość, którą można zainstalować do ciągłej pracy. Jeśli chcesz zainstalować dłużej niż ograniczona, będzie to wymagało dodatkowych punktów zasilania. Dlatego zalecamy dostarczanie zasilania na każde 16,4 stopy (5 m) taśmy 12 V zainstalowanej w sposób ciągły. W przeciwnym razie nadmierny prąd wpłynie niekorzystnie na przewodniki na pasku.

Zasilacz LED podłącz do taśmy LED;

Taśma LED składa się z kilkudziesięciu połączonych szeregowo półprzewodnikowych diod elektroluminescencyjnych, a następnie szeregowo w kilka małych rezystorów ograniczających prąd, uszczelnionych w tym samym kształcie co pasek żarówki w plastikowej podstawie paska. Taśma LED ma zalety długiej żywotności, energooszczędności, ochrony środowiska, kolorowych, niskiego wytwarzania ciepła itp., Jest wykorzystywana w różnych dziedzinach produkcji i energii i stała się wschodzącym sposobem oświetlenia.

Taśma LED, ponieważ standardowa długość jednostki ładunkowej to 2 metry, więc montaż lub wymiana konserwacyjna. Trzeba najpierw zgodnie z wymaganym rozmiarem dla “podstawy”, a następnie szukać najbliższego punktu światła z “identyfikacji jednostki”, rano z “nożyczkami” wydrukowanymi na graficznym miejscu do przechwycenia. Jeśli tniesz losowo, to z powodu niewłaściwej lokalizacji odetnij odpowiedni obwód jednostki na końcu paska, w wyniku czego część uszkodzonego obwodu paska nie może działać. Zjawisko końca odcinka nie świeci. Powoduje to ozdobne okaleczenie.

Zasilacz napięciowy typu DC przyjmuje w zasilaniu głównie taśmę LED. Zasilanie taśmy LED powinno być pod średnią normą plus specjalny prostownik do taśmy LED, a przez prostownik w ramach “mostka” zostanie wyprostowane do około 220V napięcia stałego, a następnie dostęp do taśmy LED niech działa. Chociaż pasek LED podłączony bezpośrednio do sieci AC również będzie się świecił, rurka LED wewnątrz wstążki jest przewodnością jednokierunkową. Tylko w przebiegu napięcia prądu przemiennego o pewnym półokresie odpowiada pracy przewodzącej „polaryzacja”, a zatem będzie wytwarzać bardziej oczywiste odczucie migotania, więc paski LED mają większe napięcie prądu stałego.

Jeśli taśma LED jest kompozytowa i potrzebny jest sterownik kontrolera, to typem kontrolera musi być określony typ „kontrolera taśmy LED”. Następnie polegaj na kontrolerze w jednokierunkowym tyrystorze i innych elementach obwodu wyjściowego napięcia stałego, aby się poruszać.

Uwaga: Ze względu na uszkodzenie sterownika, pilne do wymiany, takie jak ignorowanie tego punktu i arbitralny wybór sterownika, spowoduje efekt zmienności. „Właściwą” opcją jest przywrócenie najlepszego efektu świetlnego.

Podłączenie taśmy LED do adaptera LED

FAQ

Połączenie równoległe taśmy LED

Pasek świetlny to połączenie serii i serii, podzielone na trzy serie i sześć serii. Moc zależy od specyfikacji kulek świetlnych, na ogół około 3,3V. Ze względu na rezystor ograniczający prąd dodawany między kropkami w ciągach, listwa oświetleniowa jest rutynowo wyposażona w zasilacz stałonapięciowy 12V (3 komplety listew oświetleniowych) i stałonapięciowy 24V (6 kompletów listew oświetleniowych). Moc jest obliczana zgodnie z długością listwy świetlnej i specyfikacją kulek świetlnych.

Dwie taśmy LED połączone szeregowo i równolegle?

Ogólne napięcie paska świetlnego to trzy serie 12 V, są też 24 V i 48 V, w zależności od mocy wyjściowej napędu jest to, ile V. Linia pętli odgrywa rolę obwodu

Musi być prawidłowo podłączony do dodatniego i ujemnego bieguna koralików LED; kropki mogą się zapalić. Połączenie szeregowe polega na podłączeniu wszystkich koralików lampy do zacisku dodatniego jednego podłączonego do zacisku ujemnego. Połączenie równoległe łączy wszystkie dodatnie zaciski koralików lampowych używanych w linii łączącej. Wszystkie zaciski ujemne łączą się z innym przyłączem linii połączeniowej. Generalnie w przypadku wysokiego napięcia zasilania i niskiego prądu należy wybrać połączenie szeregowe. Połączenie równoległe jest odpowiednie tylko dla lamp LED zasilanych bateriami litowymi lub 4 V. Istnieją również połączenia szeregowe i równoległe, takie jak obwód zasilania 12V, generalnie 3 lub 4 diody LED dla grupy połączeń szeregowych, a następnie równolegle z wieloma grupami.

Jak łączyć taśmy LED w “szereg”

Połączenie szeregowe taśm LED

Jak łączyć taśmy LED “równolegle”

Taśmy LED połączenie równoległe

Jak podłączyć linię słowną LED? Połączenie równoległe czy szeregowe?

Wykonane na zamówienie litery świecące instalowane są w środku modułu LED. Zasilanie to DC12V. Producent przesłał Ci zasilacz przeciwdeszczowy LED, który również powinien mieć napięcie 12V. Jest to zasilacz prądu stałego; okablowanie dzieli się na dodatnie i ujemne. Lepiej poproś producenta o pominięcie dwukolorowej linii liter emitujących światło, w których linia koloru jest dodatnia.

Jak podłączyć diody LED równolegle?

Diody LED mają bieguny dodatnie i ujemne. Połączenie dodatnie, a następnie połączenie ujemne. Jeśli nie możesz odróżnić dodatniego od ujemnego: dioda jest odkupywana, gdy pin jest długi i krótki, podłączony długo i długo, szybko i szybko podłączony.

Jak podłączyć paski LED

Miękkie paski niskiego napięcia muszą łączyć dwa końce linii, paski sztywne muszą skręcić w róg, aby połączyć się z szyną, a paski wysokiego napięcia muszą następnie przypiąć w środku. Wskazówka: listwa niskiego napięcia jest lepiej połączona równolegle. Połączenie szeregowe jest zbyt długie i łatwo o spadek napięcia, co skutkuje nierównomierną jasnością paska.

Taśmy LED Instalacja z kontrolerem

montaż jednokolorowych taśm LED z wykorzystaniem ściemniaczy LED
podłączenie taśmy LED RGB do zasilania z kontrolerami RGB

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

发表回复

您的电子邮箱地址不会被公开。 必填项已用*标注

1 + 4 =

More than 400+ different power supply variable.

5V power supply is widely used in LED display and some other conditions.

24V Applicance Soluction

 
 

 

 

400w power supply is a great choice for use in lights. It can provide enough power for all of your needs, and it is also very reliable.

Waterproof power supplies are available in a variety of sizes and styles, so you can choose one that best suits your needs.

New Product

Social Media

New Post

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

en English
X

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.