Zasada działania lampy LED 220 V

Zasada działania lampy LED

Krzywa zależności spadku napięcia w kierunku przewodzenia (VF) i prądu przewodzenia (IF) z tej krzywej jest widoczna, gdy napięcie przewodzenia przekracza pewien próg (około 2 V), który jest powszechnie znany jako napięcie w stanie przewodzenia IF, które można aproksymować jako proporcjonalny do VF. Zobacz tabelę z aktualnymi charakterystykami elektrycznymi głównej diody LED o ultra-wysokiej jasności. Jak widać z tabeli, najwyższy IF z obecnych diod LED o ultra-wysokiej jasności do 1A

Zasada działania taśmy LED;

Każda sekcja jest jednostką; każda jednostka ma stałą liczbę diod elektroluminescencyjnych i rozkład rezystorów ograniczających prąd. W czasie cięcia do odcięcia według działu, w przeciwnym razie ta sekcja nie zaświeci się. Każda jednostka jest podłączona, aby wytrzymać napięcie zasilania, DC 200 V, 24 V, 12 V, 5 V itp. Wśród nich zasilacz i połączenie listwowe mają punkty dodatnie i ujemne.

Wewnętrzna konstrukcja taśmy LED 220 v;

Głównie przez transformator mocy znamionowej i równoległe połączenie kulek lamp ledowych (jeśli transformacja migotania i obwód sterujący)

Oświetlenie taśmowe 12 V i 220 V, jak to zrobić, aby podłączyć się do prądu

Listwa świetlna 12 v przez transformator sterownika, wejście kierowcy ma również napięcie 220 v. Tak więc na wejściu 220 V (przewód zerowy), następujący pasek 22 V i napęd równolegle, a następnie wyjście sterownika bezpośrednio podłączone do paska 12 V może być.

Chcę użyć żarówek led 220v do napędzania paska 12v. Powinienem spróbować jak podłączyć listwę szeregowo: 1, mierzysz lampę 220V do płytki drukowanej, że biała czerwona linia napięcia DC to ile woltów 2, odłącz czerwony kabel, podłącz amperomierz szeregowo, zmierz jak dużo prądu 3, zmierz prąd taśmy 12 V, o ile można podłączyć zapałkę do bezpośredniego użycia. Jeśli jest różnica, powiedz, jaka jest różnica, aby pomóc Ci obliczyć, jak się połączyć, aby zwrócić uwagę na bezpieczeństwo!

Wiele diod elektroluminescencyjnych wykorzystuje szeregowo paski LED; zasilacz jest zaprojektowany zgodnie z napięciem wymaganym przez każdą jednostkę. Samowolne przecięcie spowoduje uszkodzenie taśmy i skrzynki zasilającej.

Jak jest okablowany pasek?

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest potwierdzenie, czy jest to wysokie lub niskie napięcie. Jeśli jest to niskie napięcie, możesz uważnie przyjrzeć się górnej części paska; co trzy koraliki są dwie kropki, linkę można przyspawać do górnej części kropek. Wysokie napięcie na pinach podłączonych, podłączony do wtyczki, aby podłączyć napięcie 220V do linii. Wszystkie koraliki są połączone szeregowo z paskiem; Musisz kliknąć sterownik prądu stałego typu statecznik kondensator (lepszy sterownik prądu stałego typu przełącznika, odpowiedni do napędzania taśmy niskiego napięcia). Dwa piny wtyczki sterownika są wkładane do rdzenia dwóch przewodów lampy zgodnie z prawidłową polaryzacją, a następnie wtyczka zasilania sterownika jest wkładana do gniazdka 220V AC. Drugim jest połączenie wszystkich koralików lampowych, wymieszanie wielu rezystorów szeregowo. Podłącz dwie linie wyjściowe zasilacza 12 V DC (dostępne regulowane lub nieregulowane) odpowiadające bezpośrednio dodatnim i ujemnym zaciskom lampy, a następnie podłącz zasilacz do gniazdka 220 V AC. Możesz również użyć akumulatora 12 V do sterowania paskiem świetlnym.

Złoty pasek światła

1)Podstawowa struktura

Pasek zawiera wtyczkę zasilania, konwersję zasilania, złącze i pasek (długość około 2 metry).

Szerokość paska wynosi 12mm, a szerokość przewodu diody elektroluminescencyjnej 8mm.

▲Struktura złotego paska LED

(2) Struktura złącza

Struktura pomiędzy listwą a zasilaczem jest prosta. Jak na poniższym rysunku.

▲Struktura między paskiem a zasilaczem

(3) Moduł prostownika

Pomiędzy wtyczką zasilania a paskiem lampy znajduje się mostek prostowniczy, który przekształca prąd zmienny 220 V na pulsujący prąd stały.

▲ Mostek prostowniczy w module prostownika

Istnieją dwie znaczące sekcje paska lampy — Połącz równolegle.

Każda sekcja listwy jest wyposażona w zestaw diod LED, rezystory połączone szeregowo. Zastosowany prostownik pełnomostkowy 220V napędza je do emitowania światła.

Zapieczętowana plastikowa taśma nie będzie demontowana do analizy, aby utrzymać taśmę w stanie nienaruszonym do przyszłych zastosowań.

Złota taśma LED 220 V do analizy strukturalnej. Zasadniczo ze swojej struktury nie może zastosować aplikacji w modelu samochodu poprzez detekcję.

Analiza wstępna, źródło koloru złotego opiera się na żółtym kolorze materiału podzespołu. Knot emitujący światło LED nie jest żółty, ale biały.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × five =

On Key

Related Posts

What is a Dimmable LED Driver?

Dimmable LED drivers allow you to adjust the brightness of a light fixture by changing the current or voltage. This increases the life expectancy of

en English
X

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.