LED Power supply

TRIAC güç kaynağı nedir? 

Deneme, sinüs dalga formunun her iki yönünde alternatif akımı değiştirebilen ve kontrol edebilen yüksek hızlı bir katı hal cihazıdır. Katı hal cihazı olarak tristörler lambaları, motorları, ısıtıcıları vb. kontrol etmek için kullanılabilir.

Tüm LED dimmerler TRIAC mı?

TRIAC dimmerleri, akkor veya halojen lambalar gibi dirençli yükler için tasarlanmıştır ve Amerika Birleşik Devletleri’nde ve dünya çapında önemli bir kurulu tabana sahiptir. Bu nedenle, geleneksel LED sürücülerini kullanan LED tabanlı çözümler, TRIAC duvar dimmerleriyle beklendiği gibi çalışmayacaktır.

TRIAC duvar dimmer nedir?

TRIAC, alternatif akım için triyot anlamına gelir ve akımı kontrol etmek için kullanılan bir anahtardır. Aydınlatma uygulamalarında kullanıldığında, genellikle ‘TRİAC karartma’ olarak adlandırılır.

Modeli: E6-TD1
Karartma Modu: Öncü kenar (triyak)
Giriş Voltajı: 200-240VAC,50-60Hz
Yük Gücü: Akkor lamba: 25-500W
Yüksek voltajlı halojen lamba: 25-500W
Karartma LED’leri: 6-300W
Çalışma Sıcaklığı:-30℃~55℃
Boyutlar: L86×W86×H50mm
Paket Boyutu: L106×W106×H60mm
Ağırlık (GW): 180g

6
E6-TD1 2_
E6-TD1 3_
E6-TD1 4_

Lutron dimmerleri TRIAC mı?

Evet, Lutron, Diva ürün serisinde bir dizi akıllı TRIAC dimmere sahiptir. Ancak Caseta serisi dimmerler, TRIAC dimmerler değildir. Diğer yenilikçi markalar da seçenekler sunuyor.

Özellik:

0-10V dimmer T18 / T18-1, bir veya dört kanallı 0-10V sinyali veren, hem açma/kapama hem de karartma işlevleri sunan tam dokunmatik bir LED kontrol cihazıdır. Benzersiz tasarım dokunmatik slayt ile yüksek mukavemetli ultra hassas dokunmatik cam panel, hızlı ve doğru parlaklık ayarı benimsemek. Titreşimsiz %0,1 ila %100 pürüzsüz karartma aralığı insan gözü için çok rahat olabilir. Arkadan aydınlatma işlevi, dokunmatik panelin karanlıkta bile bulunmasını sağlar. Dokunmatik dimmer, AC girişi ile çalışır ve mevcut standart 86*86 mm duvar kutuları ile uyumlu olabilir.

新详情_01
0-10V LED Dimmer
新详情_02
0-10V LED Dimmer
新详情_03
0-10V LED Dimmer veri sayfası
新详情_04
0-10V LED Dimmer veri sayfası
新详情_05
新详情_06

DC gücünü değiştirmek için bir TRIAC kullanabilir miyim?

Evet, tetiklemek için GATE terminalinde kullanılabilir, ancak başlatıldıktan sonra süresiz olarak açık kalır. Bu yüzden minimum DC uygulamalarına sahiptir. Sonuç olarak, TRIAC, AC sinyalleri için bir anahtar işlevi gören üç terminalli bir elektronik cihazdır.

TRIAC’ın çalışma prensibi nedir?

Bir deneme, diğer silikon kontrollü doğrultuculardan farklı olan üç terminalli bir AC anahtarıdır. Her iki yönde de hareket edebilir; yani uygulanan kapı sinyalinin pozitif mi yoksa negatif mi olduğunu gösterir. Bu nedenle bu cihaz AC sistemlerde anahtar olarak kullanılabilir.

Triyak karartma ELV karartma ile aynı mı?

Standart karartma teknikleri arasında ileri faz, geri faz (ELV) ve 0-10V bulunur. İleri Aşama: Faz açısı karartma (genellikle akkor veya Triyak karartma olarak adlandırılır) en yaygın karartma yöntemidir. ELV dimmerleri genellikle LED yükleriyle çok uyumludur ve düşük seviyelerde daha yumuşak karartma sunar.

triyak ne demek?

AC triyot

Bir TRIAC (alternatif akım triyot; çift yönlü triyot tristör veya iki yönlü triyot tristör), etkinleştirildiğinde akımı her iki yönde de ileten üç terminalli bir elektronik bileşendir.

DALI dimmer nedir?

DALI (Dijital Adreslenebilir Aydınlatma Arayüzü)

Bu dimmer anahtarları, ağa ayrı kablolar aracılığıyla bir sürücüye bir karartma kontrol sinyali göndermek için dijital bir protokol kullanır. Sürücüye gönderilen gücü doğrudan kontrol etmezler. Lambalar asla DALI üzerinden (doğrudan) kısılamaz.

DALI dimmer
DALI dimmer
DALI dimmer mekanik yapılar ve tesisatlar
DALI dimmer kablolama
DALI dimmer Çalışması
DALI dimmer Push-Dim işlevi

TRIAC’ın uygulamaları nelerdir?

TRIAC (alternatif akım için triyot), güç kontrolü ve anahtarlama uygulamalarında yaygın olarak kullanılan bir yarı iletken cihazdır. Anahtarlama, faz kontrolü, kıyıcı tasarımları, lamba parlaklık kontrolü, fan hızı kontrolü, motor kontrolü vb.

Dimmer anahtarında bir TRIAC’ın işlevi nedir?

TRIAC dimmerler, yüksek hızlı anahtarlar gibi davranır ve bir ampule verilen elektrik miktarını kontrol eder. Bir “tetikleyici”, cihazın akımı iletmeye başladığı noktayı belirler, esasen voltaj dalga biçimini “keser”, böylece voltaj artık tam yükte sağlanmaz.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

发表回复

您的电子邮箱地址不会被公开。 必填项已用*标注

16 + 16 =

More than 400+ different power supply variable.

5V power supply is widely used in LED display and some other conditions.

24V Applicance Soluction

 
 

 

 

400w power supply is a great choice for use in lights. It can provide enough power for all of your needs, and it is also very reliable.

Waterproof power supplies are available in a variety of sizes and styles, so you can choose one that best suits your needs.

New Product

Social Media

New Post

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

en English
X

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.