LED Power supply

LED sürücü devresi nasıl çalışır?

LED güç çıkış voltajı

Piyasada 12VDC ve 24VDC olmak üzere iki standart voltaj vardır, bunlardan 24VDC daha fazlasını söylemek gerekirse. Bu, esas olarak LED şerit boncuklarınızın seri-paralel devresi ile ilgilidir. Üç noktalı bir seri devre iseniz, bu 12VDC sürücü voltajı altı boncuktur, bu sürücü voltajı 24V’dir, elbette, akım sınırlayıcı bir direnç eklemek için devre – güç kaynağı sorunlarına neden olur. Özel nedenler aşağıdakilere sahip olabilir.

1, güç kaynağı hasarı, muhtemelen tasarım nedenlerinden dolayı düşük performans nedeniyle, uzun süre çalışamaz ve son olarak kontrol IC, MOS tüpü ve diğer hasarlar.

2, sigorta kötü. Bu durum çıkış kısa devresi, anlık yüksek akım nedeniyle sigortanın zarar görmesine neden olabilir.

3, güç kaynağının dahili çıkışının devresi arızalı.

led sürücü güç kaynağı çıkışı voltajı_led sürücü güç kaynağı eşleştirme

LED sürücü güç kaynağı özellikleri

Yüksek güvenilirlik

Özellikle yüksek irtifada kurulan LED sokak lambası güç kaynağı gibi, bakım uygun değildir ve bakım maliyetleri de yüksektir.

Yüksek verim

LED enerji tasarruflu bir üründür, sürücü güç kaynağının verimliliği yüksek olmalıdır. Lambalar ve fenerler bağlantısına takılan güç kaynağı için ısı dağılımı esastır. Güç kaynağının yüksek verimliliği, güç tüketimi azdır, lambalarda ve fenerlerde üretilen ısı küçüktür, ayrıca lambaların ve fenerlerin sıcaklık artışını azaltır. LED’in ışık bozulmasını yavaşlatmak için faydalıdır.

Yüksek güç faktörü

Güç faktörü, yük için güç şebekesi gereksinimleridir. Genel 70 watt veya daha az cihaz, zorunlu gösterge yoktur. Küçük bir tek cihazın güç faktörünün gücü şebekede biraz daha düşük olsa da, aynı tür yükün çok yoğun olduğu gece aydınlatma kullanımı daha şiddetli kirlilik üretecektir. 30 watt ila 40 watt LED sürücü güç kaynağı için, kısa bir süre sonra belki de belirli güç faktörü gereksinimleri göstergeleri olacağı söyleniyor.

Sürüş modu

Hakim olan iki tane vardır: biri, birden fazla sabit akım kaynağı için bir sabit voltaj kaynağı, her bir sabit akım kaynağı, her bir yol LED güç kaynağına ayrı ayrı. Bu şekilde, esnek, bir LED arızasının kombinasyonu diğer LED’lerin çalışmasını etkilemez, ancak maliyet biraz daha yüksek olacaktır. Bir diğeri, sabit akım güç kaynağı, “Zhongke Huibao” tarafından kullanılan sürücü yöntemi, LED’ler seri veya paralel çalışmadır. Düşük maliyetli ancak zayıf esneklik avantajına sahiptir, aynı zamanda bir LED arızasını çözmek için diğer LED’lerin çalışmasını etkilemez. Bu iki form, bir süre içinde ve birlikte var olur. Maliyet ve performans açısından çoklu sabit akım çıkışlı güç kaynağı yöntemleri daha iyi olacaktır. Belki de gelecekte ana akım yön.

Dalgalanma koruması

LED’in anti-dalgalanma özelliği, özellikle ters voltaja direnme yeteneği olmak üzere nispeten zayıftır. Korumanın bu yönünü güçlendirmek de çok önemlidir. LED sokak lambaları gibi bazı LED ışıklar dış mekanlara monte edilir. Elektrik şebekesi yükü ve yıldırım indüksiyonu nedeniyle, elektrik şebekesi sistemi çeşitli dalgalanmaları istila edecektir. Bazı dalgalanmalar LED’e zarar verir. Bu nedenle, aşırı gerilim korumasındaki “Zhongke Huibao” tahrik gücünün analizi, belirli bir enerji eksikliğine ve lambaların sık sık değiştirilmesine sahip olmalıdır. LED, LED’i yeteneğin zarar görmesinden korumak için aşırı gerilimlerin izinsiz girişini engellemek için güç sağlar.

Koruma fonksiyonu

Güç kaynağı ve geleneksel koruma fonksiyonu, LED sıcaklığının çok yüksek olmasını önlemek için sabit akım çıkışındaki LED sıcaklık negatif geri beslemesini artırmak en iyisidir; güvenlik düzenlemeleri ve elektromanyetik uyumluluk gereksinimlerini karşılamak için.

LED güç kaynağı eşleştirme

İlk olarak, LED lamba boncuklarının eşleştirme prensibini bilmemiz gerekiyor.

1, LED lamba boncukları, yalnızca sürüş güç kaynağının özelliklerini belirlemek için nominal akımlarını bilir.

2, LED sabit voltaj sürücüsü olmadığı için normal bir akım sürücüsüdür.

3, tek bir LED’in nominal akımına göre, LED’lerin sayısı, LED bağlantısı (seri, paralel), eşleşen güç kaynağını seçmek için sürücünün toplam akımını ve toplam voltajını belirler.

İkincisi, LED lamba boncuklarının ve güç kaynağının hesaplanması.

LED boncukların gücüne göre güç kaynağı gücünü hesaplayın. 5 mm hasır şapka şeklinde, 5 mm spot tipi, 3528 paket vb. yaklaşık 0,06W, orta güç (8 mm hasır şapka şeklinde, 10 mm hasır şapka şeklinde, 5050 paket vb. gibi) 0,2W -0.5W, yüksek güçlü 1W, 3W, 5W, 10w … 100w.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

发表回复

您的电子邮箱地址不会被公开。 必填项已用*标注

20 − 9 =

More than 400+ different power supply variable.

5V power supply is widely used in LED display and some other conditions.

24V Applicance Soluction

 
 

 

 

400w power supply is a great choice for use in lights. It can provide enough power for all of your needs, and it is also very reliable.

Waterproof power supplies are available in a variety of sizes and styles, so you can choose one that best suits your needs.

New Product

Social Media

New Post

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

en English
X

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.