Jak działa obwód sterownika LED?

Napięcie wyjściowe zasilania LED

Na rynku dostępne są dwa standardowe napięcia, 12VDC i 24VDC, z czego 24VDC, aby powiedzieć więcej. Jest to związane głównie z szeregowo-równoległym obwodem koralików z taśmy LED. Jeśli jesteś obwodem szeregowym z trzema kropkami, to napięcie sterujące 12 V DC to sześć kulek, to napięcie sterujące wynosi oczywiście 24 V, obwód dodawany jest rezystor ograniczający prąd — powodowały problemy z zasilaniem. Konkretne powody mogą mieć następujące.

1, uszkodzenie zasilacza, prawdopodobnie z powodu słabej wydajności ze względów konstrukcyjnych, nie może działać przez długi czas, a na koniec układ sterujący, lampa MOS i inne uszkodzenia.

2, bezpiecznik jest zły. Sytuacja ta może być spowodowana zwarciem wyjścia, chwilowym wysokim prądem, co skutkuje uszkodzeniem bezpiecznika.

3, obwód wewnętrznego wyjścia zasilacza jest uszkodzony.

Led driver power output voltage_led dopasowanie zasilania sterownika,

Cechy zasilacza sterownika LED

Wysoka niezawodność

Zwłaszcza w przypadku zasilacza do oświetlenia ulicznego LED, instalowanego na dużej wysokości, konserwacja nie jest wygodna, a koszty konserwacji również są wysokie.

Wysoka wydajność

LED jest produktem energooszczędnym, sprawność zasilacza napędu powinna być wysoka. W przypadku zasilacza zainstalowanego w złączu lamp i latarni niezbędne jest odprowadzanie ciepła. Wysoka sprawność zasilacza, jego pobór mocy jest niewielki, ciepło wydzielane w lampach i lampionach jest niewielkie, zmniejsza również wzrost temperatury lamp i lampionów. Korzystne, aby spowolnić zanikanie światła LED.

Wysoki współczynnik mocy

Współczynnik mocy to wymagania sieci energetycznej dla obciążenia. Ogólnie 70 watów lub mniej urządzeń, nie ma obowiązkowych wskaźników. Chociaż moc małego pojedynczego urządzenia jest nieco niższa w sieci, użycie oświetlenia w nocy, ten sam rodzaj obciążenia jest zbyt skoncentrowany, spowoduje większe zanieczyszczenie. Mówi się, że w przypadku zasilania napędu LED od 30 do 40 watów wkrótce być może pojawią się określone wskaźniki wymagań dotyczących współczynnika mocy.

Tryb jazdy

Istnieją dwa dominujące: jedno jest źródłem stałego napięcia dla wielu źródeł stałoprądowych, każde źródło stałoprądowe oddzielnie dla każdego drogowego zasilacza LED. W ten sposób połączenie elastycznej, jednej awarii LED nie wpływa na pracę pozostałych LED, ale koszt będzie nieco wyższy. Innym jest zasilacz stałoprądowy, metoda napędu stosowana przez „Zhongke Huibao”, diody LED pracujące szeregowo lub równolegle. Ma tę zaletę, że jest tańsza, ale słaba elastyczność, ale także rozwiązanie awarii LED, nie wpływa na działanie innych diod LED. Te dwie formy z biegiem czasu współistnieją. Wiele metod zasilania stałoprądowego wyjściowego pod względem kosztów i wydajności będzie lepszych. Być może główny nurt w przyszłości.

Ochrona przed przepięciami

Zdolność przeciwprzepięciowa LED jest stosunkowo słaba, zwłaszcza odporność na napięcie wsteczne. Wzmocnienie tego aspektu ochrony jest również bardzo ważne. Niektóre lampy LED są instalowane na zewnątrz, np. lampy uliczne LED. Ze względu na obciążenie sieci energetycznej i indukcję wyładowań atmosferycznych system sieci energetycznej będzie atakował różne przepięcia. Niektóre przepięcia doprowadzą do uszkodzenia diody LED. Dlatego analiza mocy napędu „Zhongke Huibao” w ochronie przeciwprzepięciowej powinna cechować się pewnym brakiem energii i częstą wymianą lamp. LED napędza moc, aby powstrzymać wtargnięcie przepięć, aby chronić diodę LED przed uszkodzeniem zdolności.

Funkcja ochrony

Zasilanie i konwencjonalna funkcja ochrony, najlepiej jest zwiększyć ujemne sprzężenie zwrotne temperatury LED w stałym prądzie wyjściowym, aby zapobiec zbyt wysokiej temperaturze LED; aby spełnić wymagania przepisów bezpieczeństwa i kompatybilności elektromagnetycznej.

Dopasowanie zasilania LED

Najpierw musimy poznać zasadę dopasowania koralików do lamp LED.

1, koraliki do lamp LED znają tylko ich prąd znamionowy, aby określić specyfikacje zasilania napędowego.

2, ponieważ dioda LED nie jest sterownikiem stałego napięcia, jest to zwykły sterownik prądu.

3, zgodnie z prądem znamionowym pojedynczej diody LED, liczba diod LED, połączenie LED (szeregowe, równoległe) określa całkowity prąd i całkowite napięcie napędu, aby wybrać pasujący zasilacz.

Po drugie, obliczenie koralików do lamp LED i zasilacza.

Oblicz moc zasilacza zgodnie z mocą koralików LED. Np. w kształcie kapelusza słomkowego 5 mm, typu reflektorowego 5 mm, 3528 opakowań itp. około 0,06 W, średnia moc (np. kapelusz słomkowy 8 mm, kapelusz słomkowy 10 mm, opakowania 5050 itp.) 0,2 W -0,5W, duża moc 1W, 3W, 5W, 10w … 100w.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

发表回复

您的电子邮箱地址不会被公开。 必填项已用*标注

3 × 3 =

en English
X

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.