LED Power supply

Jak dużego zasilacza potrzebuję?

Musisz znaleźć odpowiednie źródło zasilania dla swoich diod LED, niezależnie od tego, czy budujesz swoją oprawę LED, naprawiasz lub modernizujesz istniejącą instytucję, czy kupujesz nową oprawę. Aby Twoje diody LED działały prawidłowo, potrzebujesz stałego sterownika LED i kombinacji zasilacza stałoprądowego. Jeśli chcesz podłączyć zasilanie LED do istniejącego gniazdka, nie musisz się martwić o naruszenie przepisów budowlanych.

Zasilanie LED

Tutaj pokażemy, jak obliczyć wymaganą moc wyjściową i wybrać odpowiedni transformator LED. Ponadto znasz kilka innych kryteriów, które są ważne przy wyborze transformatorów LED. Ważne jest, aby znać napięcie wejściowe i upewnić się, że spełnia ono wymagania produktu.

Jak w przypadku większości źródeł światła, pobór mocy reflektorów LED określany jest w watach (W). Można to znaleźć w opakowaniu lub nadrukowane na źródle światła. Obliczasz ogólną zasadę, mnożąc waty przez metr, długość paska i pasek, który biegniesz.

Oprócz obowiązujących przepisów, można obsługiwać taśmy LED z coraz większą liczbą diod LED na metr. Jednak aby osiągnąć najwyższą moc miernika LED, całkowita długość łączonych pasków musi być ograniczona. W przypadku diody LED z 48-watowym miernikiem zaleca się przebiegnięcie maksymalnie 10 metrów pojedynczą linią 60-watową, a dla miernika 96-watowego można przebiec tylko 5 metrów. Jeśli użyjesz zbyt wielu pasków, aby zmaksymalizować obwód sterownika, żywotność twoich pasków LED zostanie skrócona o połowę.

W przypadku taśmy LED 85M pobór mocy wynosi 14W/m, więc potrzebny jest zasilacz LED (tzw. sterownik LED) o mocy 119 watów. W przypadku tego samego kabla 24 V oznacza to, że musisz użyć cieńszej linii i 3 A zamiast 4,5 A, jak widać powyżej, i trochę więcej na górze, aby upewnić się, że masz zasilacz, który poradzi sobie z twoim obciążeniem będzie działać. Oznacza to, że analogowa taśma RGB z 60 diodami/m będzie pobierać maksymalną moc 12W/5M (60W x 5 amperów).

Sprawdź specyfikację taśmy LED, która się świeci, aby wiedzieć, jaką długość możesz włączyć, zanim podłączysz ją do zasilania. Napięcie wejściowe dla taśmy LED wynosi 12 V. Tak więc, gdy dioda jest włączona, 12 V DC jest używane przez diodę do zasilania. Napięcie robocze taśmy LED zależy od tego, czy chcesz przyciemnić stronę AC, czy DC zasilaczy.

Po ustaleniu wystarczającej mocy dla lamp LED należy zastanowić się, jakiego rodzaju zasilacza użyć. Sprawdź w ostatniej kolumnie zalecane zasilacze LED .

Nasze produkty oświetleniowe LED są wysoce konfigurowalne i występują w różnych rozmiarach, więc moc zależy od długości i rodzaju taśm LED używanych w projekcie. Ta kategoria obejmuje zasilacze o dużej mocy 1,2 V i zasilacze wodoodporne. Wyjaśniamy, jak korzystać z taśmy LED 12V i jak dobrać odpowiedni zasilacz.

Oświetlenie taśm LED nie jest tak proste, jak tradycyjne żarówki, jeśli chodzi o instalację i konfigurację. Oprócz lamp LED 120 V dostępne są różne reflektory LED, reflektory punktowe i inne źródła światła, które działają przy niższych napięciach. Zasilacze o dużej mocy 150 W, 200 W, 350 W i 600 W to średnie i duże instalacje taśm LED.

Oświetlenie ledowe 12 v

Większość taśm LED jest oznaczonych jako wskazanie 12 V lub 24 V. Teraz sprawdź specyfikacje napięcia i zasilania, aby pasowały do taśm LED. Jeśli masz taśmę LED 24V DC i chcesz wybrać domowy zasilacz LED 120V, powinien on mieć wejście od 12,4V do wyjścia 24V. Ponieważ taśmy LED działają przy niższym napięciu niż DC, potrzebują zasilacza do konwersji prądu przemiennego między 120 V a 240 V, w zależności od lokalizacji i używanego sygnału napięciowego.

Połącz sposób

Możliwe jest podłączenie adaptera bezpośrednio do zasilania ściennego na jednym końcu i włączenie taśmy LED bez jej użycia. Jeśli jednak zamierzasz pociąć pasek LED na światła w wielu segmentach, każdy pasek LED ma dwa gołe przewody (czarny i czerwony).

Upewnij się, że używasz co najmniej 80% mocy znamionowej, aby zmaksymalizować żywotność zasilacza i utrzymać go w niskiej temperaturze i uniknąć przegrzania. Pamiętaj, że zasilacze i transformatory są podłączone do sieci wysokiego napięcia, a nie sieci niskiego napięcia. Możesz chronić transformatory przed wodą, np. umieszczając transformator w suchym miejscu i używając skrzynki zasilającej, ale nadal jest to problem, jeśli wybierzesz zasilacz, który nie jest wodoszczelny.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

发表回复

您的电子邮箱地址不会被公开。 必填项已用*标注

3 × 3 =

More than 400+ different power supply variable.

5V power supply is widely used in LED display and some other conditions.

24V Applicance Soluction

 
 

 

 

400w power supply is a great choice for use in lights. It can provide enough power for all of your needs, and it is also very reliable.

Waterproof power supplies are available in a variety of sizes and styles, so you can choose one that best suits your needs.

New Product

Social Media

New Post

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

en English
X

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.