LED Power supply

ELV dimmer nedir?

Elektronik Alçak Gerilim (ELV) Dimmerler başlangıçta düşük voltajlı (12V) MR16 tipi armatürlerde kullanılan Elektronik Alçak Gerilim Transformatörlerini düzenlemek için tasarlanmıştır. ELV dimmerler ve transformatörler çok daha pahalıdır; bununla birlikte daha sessiz çalışma, çok daha iyi kontrol kullanın ve genellikle Manyetik Alçak Gerilim Transformatörlerinden (MLV) daha uzun süre dayanma eğilimindedir.

ELV dimmer, LED dimmer ile aynı mıdır?

LED’ler yalnızca doğru akımları (DC) işleyebilir ve sonuç olarak LED’li bir ELV dimmer kullanmak biraz sürücü gerektirir. Çeşitli dimmerler LED’leri farklı şekilde etkiler. Düşük frekanslı bir MLV dimmer, LED’i yüksek frekanslı bir ELV dalga biçimiyle kontrast oluşturacak şekilde etkiler.

Neden bir ELV dimmerine ihtiyacım var?

Akkor Ampuller, Raylı sistemler gibi akkor alçak gerilim sistemleri, sürücüyü korumak için bir ELV veya MLV dimmer gerektirebilecek transformatörlere sahiptir.

CL ve ELV dimmerler arasındaki fark nedir?

Bu, CFL ve LED ampullerin daha düzgün kullanımı için yapılmış özel bir dimmer türüdür. Manyetik Düşük Voltaj (MLV): Bu dimmerler, bir manyetik sürücü ile kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Bu, sürücünün LED sürücü donanımına zarar vermeden gözden geçirip yanıt verebilmesi için gücü besler.

ELV, TRIAC ile aynı mıdır?

Karartıcılarla ilgili terminoloji kafa karıştırıcı olabilir. Neyse ki, aynı şeyi söylemenin farklı yolları. İşte kepçe.

Bir LED ( ışık yayan diyot ) ile birlikte kullanılan Elektronik Alçak Gerilim (ELV) dimmer neredeyse cennette yapılmış bir eşleşmedir.

ELV dimleme 0-10V ile aynı mı?

DIM0-10V ELV, ELV kısılabilir aydınlatma öğeleri için 0-10V karartma sinyalini bir ELV (dijital düşük voltaj) ters fazlı karartma sinyaline dönüştüren Kısılabilir bir modüldür. ELV kısılabilir aydınlatma öğeleriyle standart 0-10V alçaltma kontrollü dimmerlere izin verir ve %1’e kadar verimli bir şekilde karartır.

Dimmerinizin LED uyumlu olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Mevcut Dimmerinizi Kontrol Edin

Kısma anahtarının türü ve minimum/maksimum yük aralığı, LED ampullerle uyumluluğu gösterecektir. Arka kenar dimmerleri, LED ampullerle en iyi şekilde çalışır ve öncü dimmerler, geleneksel akkor ve halojen ampullerle en iyi sonucu verir.

ELV kısma, faz kısma ile aynı şey midir?

Elektronik Azaltılmış Voltaj (ELV) partileri genellikle ters kademeli kontrollere ihtiyaç duyar ve ileri faz karartması için uygun değildir. Ters faz kontrolleri, döngünün başında etkinleştirerek ve döngünün ortasında kapatarak giriş gücünü modüle eder.

Kısıcının çalışmaya normal olarak dahili ısıyı dağıtmasına yardımcı olmak için, tipik bir dimmer bir anahtardan daha geniştir.

Dimmer Türleri Her tür aydınlatma kaynağının (yük türleri), özel dimmer türleri gerektiren bireysel özellikleri vardır.

LED ışıklar için LED güç kaynakları

Işık çıkışı , bir LED karartma sürücüsü kullanılarak kolayca değiştirilebilir.

diğer dimmerler

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

发表回复

您的电子邮箱地址不会被公开。 必填项已用*标注

1 × 3 =

More than 400+ different power supply variable.

5V power supply is widely used in LED display and some other conditions.

24V Applicance Soluction

 
 

 

 

400w power supply is a great choice for use in lights. It can provide enough power for all of your needs, and it is also very reliable.

Waterproof power supplies are available in a variety of sizes and styles, so you can choose one that best suits your needs.

New Product

Social Media

New Post

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

en English
X

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.