Dlaczego diody LED nie działają?

W przypadku starych żarówek respektowanie polaryzacji nie było konieczne. Ponieważ jako rezystory działają nawet przy odwróceniu fazy i przewodu neutralnego. Wszystkie oprawki lamp E27 i E14 łączą się z tylnym środkowym stykiem i neutralnym na części gwintowanej na międzynarodowym poziomie normatywnym. Diody połączone z odwróconą polaryzacją mogą początkowo działać, ale z czasem ulegną uszkodzeniu.

Chociaż wytwarzają niewiele ciepła w porównaniu ze starymi lampami, mają ściślejsze limity termiczne i potrzebę rozpraszania ciepła. Dlatego mogą słabo wytrzymać warunki bez odpowiedniej wentylacji. Ocenę środowiska instalacyjnego należy przeprowadzać świadomie.

Lampy LED o dużej mocy wymagają odpowiedniego radiatora.

Te słabo wytrzymujące wibracje nie powinny być montowane na drzwiach lub bramach, które wytwarzają ciągłe wibracje lub inne wibracyjne podpory.

Ze względu na ich elektroniczny charakter, drobne problemy mogą wynikać z instalacji elektrycznych, często starych. Można je jednak rozwiązać bez większych trudności. Na przykład przy pierwszym włączeniu diody LED mogą migać. Lub ciągłe światło po wyłączeniu. Jak wiecie, lampa nie może się włączyć bez prądu, więc powinniśmy spróbować zrozumieć, gdzie znajduje się prąd.

Niektóre kontrole do wykonania

Sprawdź to w przełączniku. Obwód prądowy jest przerwany na fazie. Najczęstszym błędem jest odwrotna polaryzacja (neutralna zamiast fazy). Czasami masz pary przełączników (przełączników) do podwójnego zapłonu. W niektórych przypadkach mogą wystąpić anomalie zasilania lampy LED związane z odwróceniem polaryzacji.

Sprawdź, czy przełącznik lub rozdzielacz zarządzający fazą nie ma lampki kontrolnej. Mogłoby to prowadzić do minimalnego przepływu energii.

Sprawdź, czy nie ma transformatorów ani stateczników, ponieważ będą migać i uszkadzać żarówki LED.

Sprawdź, czy oprawki lamp są w dobrym stanie.

Przestrzegaj polaryzacji, gdy wymaga tego producent.

Wyposaż swój system elektryczny w wyłącznik różnicowoprądowy o wysokiej czułości, jeśli go nie masz. Jeśli Twój system jest narażony na przepięcia, chroń go za pomocą urządzenia przeciwprzepięciowego (SPD).

Przewodzone lub indukowane zakłócenia elektromagnetyczne mogą być przenoszone do linii energetycznych i uszkadzać diodę LED (np. piorun).

Wymienione powyżej punkty dotyczą zaburzeń elektrycznych, ale jest też problem chemiczno-fizyczny. Lampy LED są pokryte luminoforem. Może się zdarzyć, że światło otrzymało dodatkową ilość luminoforu, dzięki czemu po wyłączeniu utrzymuje określony ładunek elektryczny i wytwarza lekką luminescencję. Zjawisko to jednak znika w krótkim czasie i będzie to światło ciągłe, a nie przerywane.

Czego należy unikać

Zawsze unikaj podłączania przewodów elektrycznych tylko taśmą elektryczną, ponieważ nie trzymają one dobrze przewodów razem, a pogoda i czas mogą poluzować przewody i zwarcia lamp LED. Jeśli to możliwe, używaj nakładek, mamutów, lutowania cyną lub innych złączy, które mocno i dobrze trzymają kable w specjalnych pudełkach z odpowiednim stopniem ochrony dla rodzaju środowiska. Uważaj, aby żadne miedziane włókna nie stykały się z innymi kablami.

Umieszczenie diod LED w szczelnych lampach sufitowych, które nie pozwalają lub ograniczają rozpraszanie ciepła, spowoduje przegrzanie diod LED. Pamiętaj, że optymalna temperatura pracy gwarantuje żywotność diod. Diody LED mają długą żywotność przy temperaturze otoczenia 25°C i temperaturze pracy 45°C. Diody LED mają długą żywotność. Jednak brak cyrkulacji powietrza może spowodować, że temperatura chipa wzrośnie do niebezpiecznych wartości (ponad 85 °C) i nieodwracalnie go uszkodzi. Dlatego unikaj używania lamp o wysokim stopniu ochrony, takich jak IP65, w środowiskach już chronionych. IP20 rozprasza się znacznie lepiej.

Niektórzy ludzie mają wykonane na zamówienie połączenia sieciowe, z wtyczkami, które należy włożyć do gniazdka w razie potrzeby. Należy tego całkowicie unikać, ponieważ szybko odwraca polaryzację i niszczy oprawy oświetleniowe, szanując polaryzację. Zawsze używaj stałego przełącznika, jeśli nie jest on fabrycznie ustawiony do pracy z wtyczką!

Czy mógłbyś unikać używania generatorów prądu, ponieważ wytwarzają one zbyt silne przepięcia i pod napięciem, które wypalają chipy LED? Jeśli chcesz zapalić się, gdy zasilanie gaśnie lub nie masz go dostępne, użyj baterii i zasilacza falownika.

Bardziej złożone sytuacje

Oprawy lamp z transformatorami i statecznikami sprawiają, że diody LED szybko migają i skracają ich żywotność. Diody LED powinny być używane ze sterownikami LED. W przypadku wymiany na lampy LED, do tych zmian zawsze korzystaj z wyspecjalizowanych techników.

Na rynku dostępne są dwie kategorie diod LED: włącz/wyłącz oraz ściemniane. Te ostatnie wymagają specjalnych ściemniaczy z odcięciem fazy, zaprojektowanych dla danego typu żarówki LED. Na rynku dostępne są setki różnych ściemniaczy, przetestowanych i zatwierdzonych do każdej żarówki LED. Każdy producent LED udostępnia listę ściemniaczy przetestowanych i zatwierdzonych dla swoich produktów. Zawsze korzystaj z wyspecjalizowanych techników.

Ściemniacze w sieciach automatyki domowej. Takich jak mój dom, KNX, Dali, casaba, niebieski ząb i ZigBee. Korzystaj tylko ze specjalistów od elektroniki w sieciach automatyki domowej.

W przypadku taśm LED do zbudowania systemu taśm i instalacji wymagane są określone umiejętności w zakresie elektroniki, technologii oświetleniowej i mechaniki.

Uwagi końcowe

Jak widzieliśmy, zarówno w przypadku słabego światła, jak i migania, wymiana żarówki LED może nie być konieczna.

Kontakt z doświadczonym i wykwalifikowanym personelem, który może udzielić pomocy technicznej.

Wszędzie tam, gdzie to możliwe (np. nowa konstrukcja), dedykowana do oświetlenia LED linia własna od panelu elektrycznego (oddzielona od reszty systemu). Unikaj podłączania jakichkolwiek urządzeń, które na początku powodują znaczne zakłócenia wejściowe i związane z nimi zakłócenia prądu. Chroń go różnicowym wyłącznikiem magnetotermicznym o bardzo wysokiej czułości, skalibrowanym na chłonność systemu oświetleniowego.

Niektóre zbadane problemy są w zasięgu osób z minimalną wiedzą techniczną i będą dość łatwe do rozwiązania. Dla innych, którzy takiej wiedzy nie posiadają, zawsze należy zwrócić się do technika posiadającego odpowiednie umiejętności.

Niektóre FAQ

Cześć chłopaki, mam taśmę LED RGB. Nagle białe i niebieskie światła przestały działać. Zapalają się tylko pierwsze cztery światła, a czerwone i zielone działają idealnie. Czy jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu?

Czy masz na myśli, że tylko 4 diody LED działają dla Ciebie, a pozostałe pozostają wyłączone? A czy z tych 4 działają tylko kolory czerwony i zielony? Musiałeś pominąć niebieską linię, a co za tym idzie, biały nie działa (ponieważ potrzebuje wszystkich trzech kolorów). Może ten problem przerwał resztę listwy.

Myślę, że jedyne co należy zrobić to wymienić listwę. Bo jeśli to nie transformator nie daje mu wystarczającego prądu do uruchomienia całej listwy (w co wątpię bo nawet gdyby dał lekki prąd to miałbyś wszystkie diody świecące słabo lub całkowicie zgaszone), jedynym problemem jest to, że okablowanie wewnątrz listwy jest podarte i wymaga wymiany.

Chipów RGB nie da się naprawić tylko z jednego powodu… ich konformacja na poziomie obwodu nie pozwala na ingerencję w nie. Fizycznie nie jest możliwe ustalenie rozmiaru chipów diody LED wewnątrz samej diody LED.

Na obrazku podkreśliłem morfologię diody chipa, czerwony, zielony i niebieski, z których wywodzi się nomenklatura RGB to trzy kolory w języku angielskim, które razem tworzą wszystkie inne odcienie koloru.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 − 1 =

On Key

Related Posts

en English
X

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.