LED Power supply

DC güç kaynağı nedir?

Doğru akım

Hareketli bobin tipi besleme olarak da bilinen bir DC güç kaynağı, DC güç üretir. Yüksek ve düşük enerji durumları arasında salınan sargılardan oluşur. Bir transformatör, bir bobin grubu, gücü birincil bobinden ikincil bobine aktarır. Bir AC güç kaynağında, bir elektrolitik hücrede güç DC olarak değiştirilir.

Her tür cihaz için birçok çıkış ve cihaz, önemli bir giriş voltajına (DC) ve küçük çıkış voltajlarına (AC) sahiptir ve alternatif akımlar şeklinde büyük bir elektrik akışı elde edebilirsiniz. Öte yandan, doğrudan şebekeye bağlanan birçok cihazda küçük giriş voltajları (DC) ve daha da küçük çıkış voltajı (AC) bulunur.

Tersi de tutar. Elektrik çıkışına veya akışına atıfta bulunduğunda, DC-AC olarak bilinir. Çıkış voltajı DC-AC’dir ve AC-DC değildir. AC, Alternatif Akım Akışı anlamına gelir.

Pek çok cihaz, özellikle saatler, AC çıkışlarına ve bazı DC çıkışlarına sahiptir. Akım, büyük bir transformatörden akar ve ardından DC çıkışına dönüştürülür. Bu dönüşüm, çok sayıda cihazı çalıştırması gerektiğinde gerçekleşir. Örneğin, 5V DC girişli bir saatin 12V AC çıkışı ve daha küçük 12V DC çıkışı vardır. Bu, saatin çalışmaya devam etmesini istediğimizde çok sık gerçekleşmelidir.

Girişler denilince çoğu zaman DC girişler kullanılır. Ama aynı zamanda AC akışını sağlamak istediğinizde de olur. Bunlar DC girişleri olarak bilinir. Büyük transformatörden akan ve onu DC’ye dönüştüren AC’dir. İki adımlı bir işlemdir ve AC çıkışı AC-DC’dir. Bu yönteme güç transformatörü denir. Ayrıca, DC çıkışlarına bağlanması gereken birçok AC cihazı ve cihazı vardır.

Saatler söz konusu olduğunda, birçok kez AC, DC girişlerine bağlanır. Ancak, bu her zaman gerekli değildir. Genellikle küçük saatler AC girişlerini ve AC çıkışlarını sağlayabilir. Bu yöntem elektrik tüketimini önemli ölçüde azaltabilir. Ayrıca, transformatör olmadan çalışabilen birçok AC cihazı vardır. Bunlara doğrudan sürücüler denir. Ayrıca, bu AC cihazlarına doğrudan akım cihazları denir. Bunun nedeni, AC’nin doğrudan cihazlardan akmasıdır. DC cihazları, elektrik akışını sağlamak için bir transformatöre ihtiyaç duyanlardır.

DC veya Doğru Akım, çeşitli uygulamalarda kullanılan diğer bir elektrik enerjisi türüdür. Tüm AC-DC güç ürünleri, doğrudan içlerinde yerleşik doğrultuculara ve gerektiğinde voltaj derecelerini artırmak veya azaltmak için transformatörlere sahiptir. Redresörler, güç kaynaklarında Klima gücünü DC’ye çeviren parçalardır.

12V DC ne anlama geliyor?

12V, bir sayıdaki üç sayıdan ilkidir. Bu, cihazlarınızın çektiği para birimidir. Elektrikli cihaz bir transformatöre takıldı ve 12V akım alıyor.

12V DC güç kaynağı ne kullanır?

12V DC güç kaynağının birçok kullanım alanı vardır. Birincil kullanım, elektronik ekipmana enerji sağlamaktır. Evinizdeki, ofisinizdeki, mağazanızdaki veya fabrikanızdaki tüm cihazlara güç sağlamak için kullanılır.

12V DC adaptör nedir?

Bu ürünün adını çevrimiçi mağazalarda veya kitaplarda görmüş olabilirsiniz. Bir pilden veya bir güneş PV sisteminden gelen 12V DC gücü DC gücüne dönüştürür.

DC neden evlerde kullanılmıyor?

Pek çok insan hala şu soruyu soruyor: DC neden evlerde kullanılıyor? Cevap basit: DC, doğru akım anlamına gelir. Güvenliği sağlamak için DC’dir. Evinizde AC gücüne ihtiyacınız varsa DC gücü yerine AC gücü kullanmalısınız. En yaygın seçenek elbette geleneksel yöntemdir: elektrik.

12V Güç Kaynağımız var

12V DC’ye ihtiyacınız varsa, dahili sigortalı 12V DC güç kaynakları olan ve sadece 50mA akımı kaldırabilen yüksek voltajlı 800 miliamper modellerini isteyebilirsiniz. Genellikle bilgisayarlar gibi endüstriyel uygulamalarda veya atölyenizde yedek güç kaynağı olarak kullanılırlar. Düşük voltajlı 12V AC modelleri daha yaygındır ve tek bir çıkışa sahiptir ve herhangi bir girişi buna takabilirsiniz. 220 miliamper versiyonu mevcut en düşük voltajdır ve en yaygın olarak ampul gibi cihazlarda kullanılır.

Tüm güç kaynaklarımızın her yerde çalışması garantilidir. Arabadan cep telefonuna, evden ahıra kadar çeşitli uygulamalarda test edildiler ve hepsi hatasız çalıştı. Ayrıca açık havada, denizde ve yeraltında kullanım için test edilmiş ve onaylanmıştır.

Ürünlerimizin çoğu, dış unsurlarla teması içeren herhangi bir riske karşı koruma için tamamen kapatılmıştır. Bir yeraltı güç kaynağına sahip olmak istemenizin birçok nedeni vardır ve bunlardan en önemlisi, işleri sessiz tutmak istemenizdir. Elektrik karmaşık olabilir ve kötü yapılmış bir toplama, çok tehlikeli olabilen yan ürünlerin zararlı sızmasına neden olabilir. Alabileceğiniz herhangi bir gürültü azaltma, gürültüyü minimumda tutmada büyük bir avantajdır. Bir topraklama iletkeni olmadan çalıştıramayacağınız için bir yeraltı beslemesinin kablolaması da bir güvenlik özelliğidir.

Ayrıca Avrupa’da ve hatta bazı uluslararası gönderilerde de üretim yapabiliyoruz. Sarf malzemelerimizin çoğu, iç mekanlarda ve ıslak yerlerde kullanım için test edilmiş ve onaylanmıştır ve daha sonra, ıslak kurulum anlamına gelse bile, bunları ‘dış mekan’ kullanımı için de gönderebiliriz.

Eviniz, atölyeniz veya kabininiz için iyi bir güç kaynağı arıyorsanız sitemize bakmalı ve seçiminizi seçimlerimizden yapmalısınız.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

发表回复

您的电子邮箱地址不会被公开。 必填项已用*标注

4 × 2 =

More than 400+ different power supply variable.

5V power supply is widely used in LED display and some other conditions.

24V Applicance Soluction

 
 

 

 

400w power supply is a great choice for use in lights. It can provide enough power for all of your needs, and it is also very reliable.

Waterproof power supplies are available in a variety of sizes and styles, so you can choose one that best suits your needs.

New Product

Social Media

New Post

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

en English
X

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.