Próba to szybkie urządzenie półprzewodnikowe, które może przełączać i sterować prądem przemiennym w dowolnym kierunku przebiegu sinusoidalnego. Tyrystory jako urządzenie półprzewodnikowe mogą służyć do sterowania lampami, silnikami, grzałkami itp.
Czy wszystkie ściemniacze LED są TRIAC?
Ściemniacze TRIAC są przeznaczone do obciążeń rezystancyjnych, takich jak żarówki lub lampy halogenowe i mają znaczną zainstalowaną bazę w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Dlatego rozwiązania oparte na diodach LED wykorzystujące konwencjonalne sterowniki LED nie będą działać zgodnie z oczekiwaniami ze ściemniaczami ściennymi TRIAC.
Co to jest ściemniacz ścienny TRIAC?
TRIAC oznacza triodę prądu przemiennego i jest przełącznikiem używanym do sterowania prądem. W przypadku zastosowań oświetleniowych jest powszechnie określany jako „ściemnianie TRIAC”.
Model: E6-TD1
Tryb ściemniania: krawędź wiodąca (triak)
Napięcie wejściowe: 200-240VAC, 50-60Hz
Moc obciążenia: lampa żarowa: 25-500 W
Wysokonapięciowa lampa halogenowa: 25-500 W
Diody przyciemniające: 6-300 W
Temp. pracy: -30 ℃ 55 ℃
Wymiary: L86×W86×H50mm
Rozmiar opakowania: L106 × W106 × H60mm
Waga (GW): 180g
Czy ściemniacze Lutron są TRIAC?
Tak, Lutron ma w swojej linii produktów Diva szereg inteligentnych ściemniaczy TRIAC. Jednak ściemniacze z serii Caseta nie są ściemniaczami TRIAC. Inne innowacyjne marki również oferują opcje.
Funkcja:
Ściemniacz 0-10V T18 / T18-1 to w pełni dotykowy sterownik LED, który wyprowadza jeden lub czterokanałowy sygnał 0-10V, oferuje funkcje włączania/wyłączania oraz ściemniania. Zastosowanie ultra-czułego szklanego panelu dotykowego o wysokiej wytrzymałości, szybkiej i dokładnej regulacji jasności z unikalnym suwakiem dotykowym. Zakres płynnego ściemniania od 0,1% do 100% bez migotania może być bardzo wygodny dla ludzkich oczu. Funkcja podświetlenia umożliwia odnalezienie panelu dotykowego nawet w ciemności. Ściemniacz dotykowy jest zasilany z wejścia AC i może być kompatybilny z istniejącymi standardowymi puszkami ściennymi o wymiarach 86*86 mm.
Czy mogę użyć TRIAC do przełączania zasilania DC?
Tak, można go użyć w terminalu GATE do wyzwalania, ale po uruchomieniu pozostaje włączony na czas nieokreślony. Więc ma minimalne aplikacje DC. Ostatecznie TRIAC jest trzy-zaciskowym urządzeniem elektronicznym, które działa jako przełącznik sygnałów AC.
Jaka jest zasada działania TRIAC?
Próba to trójzaciskowy wyłącznik prądu przemiennego, który różni się od innych prostowników sterowanych krzemem. Może przewodzić w obu kierunkach; to znaczy pokazuje, czy zastosowany sygnał bramki jest dodatni czy ujemny. Dzięki temu urządzenie to może być stosowane jako wyłącznik w systemach AC.
Czy ściemnianie Triac to to samo co ściemnianie ELV?
Standardowe techniki ściemniania obejmują fazę do przodu, fazę odwrotną (ELV) i 0-10V. Faza do przodu: Najczęstszą metodą ściemniania jest ściemnianie kąta fazowego (powszechnie nazywane ściemnianiem żarowym lub triakowym). Ściemniacze ELV są ogólnie bardzo kompatybilne z obciążeniami LED i oferują płynniejsze ściemnianie przy niskich poziomach.
Co oznacza triak?
trioda AC
TRIAC (trioda prądu przemiennego; dwukierunkowy tyrystor triody lub dwukierunkowy tyrystor triody) jest elementem elektronicznym z trzema zaciskami, które po aktywacji przewodzą prąd w obu kierunkach.
Co to jest ściemniacz DALI?
DALI (cyfrowy adresowalny interfejs oświetleniowy)
Te ściemniacze wykorzystują protokół cyfrowy do wysyłania sygnału sterującego ściemnianiem do sterownika przez oddzielne przewody do sieci. Nie kontrolują bezpośrednio mocy wysyłanej do kierowcy. Lampy nigdy nie mogą być ściemniane (bezpośrednio) przez DALI.
Jakie są zastosowania TRIAC?
TRIAC (trioda prądu przemiennego) to urządzenie półprzewodnikowe powszechnie stosowane w aplikacjach sterowania mocą i przełączania. Jest stosowany w przełączaniu, kontroli fazy, konstrukcjach chopperów, kontroli jasności lamp, kontroli prędkości wentylatora, kontroli silnika itp.
Jaka jest funkcja TRIAC w ściemniaczu?
Ściemniacze TRIAC działają jak szybkie przełączniki i kontrolują ilość energii elektrycznej dostarczanej do żarówki. „Wyzwalacz” dyktuje punkt, w którym urządzenie zaczyna przewodzić prąd, zasadniczo „odcinając” przebieg napięcia tak, że napięcie nie jest już dostarczane przy pełnym obciążeniu.