LED Power supply

Co to jest zasilacz prądu stałego?

Prąd stały

Zasilacz prądu stałego, znany również jako zasilacz z ruchomą cewką, wytwarza prąd stały. Składa się z uzwojeń, które oscylują pomiędzy stanami wysokimi i niskimi energii. Transformator, zespół cewek, przekazuje moc z uzwojenia pierwotnego do wtórnego. W zasilaczu AC moc jest zmieniana na DC w ogniwie elektrolitycznym.

Wiele gniazdek i urządzeń do wszelkiego rodzaju urządzeń ma znaczne napięcie wejściowe (DC) i małe napięcie wyjściowe (AC), a ponadto można uzyskać duży przepływ prądu w postaci prądów przemiennych. Z drugiej strony wiele urządzeń podłączonych bezpośrednio do sieci ma niskie napięcie wejściowe (DC) i jeszcze mniejsze napięcie wyjściowe (AC).

Odwrotność również się trzyma. Kiedy odnosi się do wyjścia lub przepływu energii elektrycznej, jest znany jako DC-AC. Napięcie wyjściowe to DC-AC, a nie AC-DC. AC oznacza przepływ prądu przemiennego.

Wiele urządzeń, zwłaszcza zegary, ma wyjścia AC i niektóre wyjścia DC. Prąd przepływa przez duży transformator, a następnie jest zamieniany na wyjście prądu stałego. Ta konwersja ma miejsce, gdy musi obsługiwać dużą liczbę urządzeń. Na przykład zegar z wejściami 5V DC ma wyjście 12V AC i mniejsze wyjście 12V DC. To musi się zdarzać bardzo często, gdy chcemy, aby zegarek tykał.

W odniesieniu do wejść, często używane są wejścia DC. Ale dzieje się to również, gdy chcesz, aby prąd przemienny płynął. Są one znane jako wejścia DC. To prąd przemienny przepływa przez duży transformator, który zamienia go na prąd stały. Jest to proces dwuetapowy, a wyjście AC to AC-DC. Ta metoda nazywa się transformatorem mocy. Ponadto istnieje wiele urządzeń i urządzeń AC, które należy podłączyć do wyjść DC.

W przypadku zegarów wielokrotnie do wejść DC podłączany jest prąd przemienny. Jednak nie zawsze jest to potrzebne. Często małe zegary mogą dostarczać wejścia AC i wyjścia AC. Ta metoda może znacznie zmniejszyć zużycie energii elektrycznej. Ponadto istnieje wiele urządzeń AC, które mogą działać bez transformatora. Nazywane są napędami bezpośrednimi. Ponadto te urządzenia prądu przemiennego są określane jako proste urządzenia prądowe. Dzieje się tak, ponieważ prąd przemienny przepływa bezpośrednio przez urządzenia. Urządzenia prądu stałego to te, które potrzebują transformatora do przepływu energii elektrycznej.

Prąd stały lub prąd stały to inny rodzaj energii elektrycznej wykorzystywanej w różnych zastosowaniach. Wszystkie produkty zasilające AC-DC mają wbudowane prostowniki i transformatory, które w razie potrzeby zwiększają lub obniżają stopnie napięcia. Prostowniki to części zasilaczy, które przetwarzają moc klimatyzatora na prąd stały.

Co oznacza 12V DC?

12V to pierwsza z trzech liczb w liczbie. Jest to jednostka waluty, którą pobierają Twoje urządzenia. Urządzenie elektryczne zostało podłączone do transformatora i pobiera napięcie 12V.

Do czego wykorzystuje się zasilacz 12 V DC?

Istnieje wiele zastosowań zasilacza 12 V DC. Podstawowym zastosowaniem jest dostarczanie energii do sprzętu elektronicznego. Służy do zasilania wszystkich urządzeń w domu, biurze, sklepie lub fabryce.

Co to jest zasilacz 12V DC?

Być może widziałeś nazwę tego produktu w sklepach internetowych lub książkach. Przetwarza prąd stały o napięciu 12 V z akumulatora lub systemu fotowoltaicznego na prąd stały.

Dlaczego DC nie jest używany w domach?

Wiele osób wciąż zadaje to pytanie: dlaczego prąd stały jest używany w domach? Odpowiedź jest prosta: DC oznacza prąd stały. To DC, aby zapewnić bezpieczeństwo. Jeśli potrzebujesz zasilania prądem przemiennym w swoim domu, powinieneś używać zasilania prądem przemiennym zamiast prądu stałego. Najpopularniejszym wyborem jest oczywiście tradycyjny sposób: prąd.

Zasilacz 12 V, który mamy

Jeśli potrzebujesz 12 V DC, możesz potrzebować wysokiego napięcia, modeli 800 miliamperów, które są zasilaczami 12 V DC z wewnętrznymi bezpiecznikami i mogą obsługiwać tylko 50 mA prądu. Są one zwykle używane w zastosowaniach przemysłowych, takich jak komputery, lub jako zapasowe źródło zasilania w warsztacie. Niskonapięciowe modele 12 V AC są jednak bardziej powszechne i mają jedno gniazdo, do którego można podłączyć dowolne wejście. Wersja 220 miliamperów to najniższe dostępne napięcie i jest najczęściej stosowana w urządzeniach takich jak żarówki.

Wszystkie nasze zasilacze mają gwarancję pracy w dowolnym miejscu. Zostały przetestowane w różnych zastosowaniach, od samochodu do telefonu komórkowego, od domu do stodoły i wszystkie działały bez zarzutu. Są również testowane i zatwierdzone do użytku na zewnątrz, w morzu i pod ziemią.

Większość naszych produktów jest w pełni zamknięta w celu ochrony przed wszelkimi zagrożeniami, które obejmują kontakt z elementami zewnętrznymi. Jest wiele powodów, dla których chciałbyś skorzystać z podziemnego źródła zasilania, a głównym z nich jest to, że chcesz, aby wszystko było cicho. Elektryczność może być skomplikowana, a źle wykonana zbiórka może być szkodliwym wypłukiwaniem produktów ubocznych, co może być bardzo niebezpieczne. Każda redukcja hałasu, jaką można uzyskać, jest dużą zaletą w ograniczaniu hałasu do minimum. Okablowanie podziemnego zasilania jest również funkcją bezpieczeństwa, ponieważ nie można go uruchomić bez przewodu uziemiającego.

Możemy również produkować w Europie, a nawet niektóre przesyłki międzynarodowe. Większość naszych materiałów eksploatacyjnych jest testowana i zatwierdzona do użytku w pomieszczeniach i w wilgotnych miejscach, a następnie możemy je również wysłać do użytku „na zewnątrz”, nawet jeśli oznacza to instalację na mokro.

Jeśli szukasz dobrego źródła zasilania do domu, warsztatu lub kabiny, powinieneś zajrzeć na naszą stronę i podjąć decyzję z naszego wyboru.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

发表回复

您的电子邮箱地址不会被公开。 必填项已用*标注

9 + 3 =

More than 400+ different power supply variable.

5V power supply is widely used in LED display and some other conditions.

24V Applicance Soluction

 
 

 

 

400w power supply is a great choice for use in lights. It can provide enough power for all of your needs, and it is also very reliable.

Waterproof power supplies are available in a variety of sizes and styles, so you can choose one that best suits your needs.

New Product

Social Media

New Post

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

en English
X

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.