Najważniejszymi parametrami technicznymi zasilaczy są oczywiście jednostka mocy (W – WATT), natężenie (A – AMPER) i napięcie (V – VOLT). Napięcie wejściowe to rodzaj prądu dostarczanego do zasilacza (zwykle 230 V), natomiast napięcie wyjściowe określa prąd płynący między zasilaczem a samym źródłem światła. Oczywiście moc zasilacza to moc wynikająca z napięcia wyjściowego i natężenia prądu — rozwiązując problemy ze spadkami napięcia i zapewniając oszczędności na kosztach instalacji w tym procesie.
Zobacz zasilacz 24vdc
Zasilanie 24V DC wyjścia 100W 4.16A (DC) sterowane impulsowo, stabilizowane, wodoodporne.
Ten zasilacz ma wysoki stopień ochrony IP67, wewnątrz jest w pełni uszczelniony, co czyni go wodoodpornym do użytku na zewnątrz. Jego obudowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Może być stosowany w pomieszczeniach i na zewnątrz. Maksymalnie 20 m 300 taśm LED lub 10 m 600 taśm LED jest wystarczające. Dzięki wbudowanym kablom podłączenie zasilania jest łatwe i szybkie. Każdy ma długość około 15 cm.
Zasilacz 24vdc aluminium Plastikowy zasilacz 24vdc
Napisz do nas, aby uzyskać ceny, w magazynie – zamów wkrótce
Nie widzisz swojego filtra ?
Skontaktuj się z producentem w sprawie kategorii produktów. Niestandardowe napięcia wyjściowe są dostępne przez OEM. Daj nam znać, czego potrzebujesz. Aby zobaczyć przedmioty wysyłane do innego kraju, zmień adres dostawy. Obsługujemy naszych klientów od 2011 roku, już teraz skontaktuj się z nami w sprawie zgodności opinii i ograniczeń.
Jak podłączyć paski LED
Nie łącz ze sobą taśm LED dłuższych niż 5 m – takie połączenia mogą powodować spadki napięcia. Podłączanie taśm LED do zasilania należy wykonać zgodnie ze schematem:
Bezpieczeństwo i zgodność
Jak lutować paski LED?
Innym sposobem łączenia taśm LED jest lutowanie.
Już na wstępie należy przygotować niezbędne elementy:- transformator- lutownica- cyny- taśmy lub przewody do lutowania.
Podgrzej lutownicę (temperatura powinna wynosić 320-380 °C).
2) Nałóż puszkę na wyznaczone miejsca taśmy LED (wszystkie informacje o tych miejscach znajdziesz pod linkiem)
3) Połącz kropki poziomo z nałożoną puszką.
Odczekaj kilka sekund, aż forma ostygnie.
Taśmy LED, jak je podłączyć – standardowy schemat połączeń.
Stosowany do krótkich odcinków taśm LED do 5 m.
Powyższy schemat należy stosować tylko na krótkie odległości, gdy długość paska LED nie przekracza 5 metrów. Na samym początku taśmę LED podłączamy do ściemniacza, do którego podłączamy zakupiony zasilacz. Wszystkie te czynności należy wykonać na miejscu. Dopiero po podłączeniu całego zestawu zakłada się go na listwę i nakleja na nią diody LED.
Schemat podłączenia centralnego – podłączenie taśmy LED.
Stosowany, gdy istnieje możliwość rozmieszczenia diod LED w pętle – zwykle używany, gdy diody LED są połączone przez 5 M
Powyższy schemat na temat – taśma LED, jak podłączyć, stosuje się w przypadkach, gdy chcemy poprowadzić oświetlenie LED do całego pomieszczenia. W takich przypadkach zwykle potrzebujemy więcej niż 5 m taśmy LED.
Schemat podłączenia jednostronnego z dodatkową linią „+”.
Do dłuższych taśm LED powyżej 5 m.
Dodajemy przewód „+” o przekroju 0,75-1 mm i co 3-5 m lutujemy do styku „+” taśmy LED.
Schemat podłączenia centralnego z dodatkowym przewodem „+”.
W przypadku dłuższych taśm LED powyżej 5 m 2 Dodaj kolejny przewód „+” 0,75-1 mm i przylutuj go do styku „+” taśmy LED co ok. 3-5 m.