Najważniejszymi parametrami technicznymi zasilaczy są oczywiście jednostka mocy (W – WATT), natężenie (A – AMPER) i napięcie (V – VOLT). Napięcie wejściowe to rodzaj prądu dostarczanego do zasilacza (zwykle 230 V), natomiast napięcie wyjściowe określa prąd płynący między zasilaczem a samym źródłem światła. Oczywiście moc zasilacza to moc wynikająca z napięcia wyjściowego i natężenia prądu — rozwiązując problemy ze spadkami napięcia i zapewniając oszczędności na kosztach instalacji w tym procesie.
Zobacz zasilacz 24vdc
Zasilanie 24V DC wyjścia 100W 4.16A (DC) sterowane impulsowo, stabilizowane, wodoodporne.
Zasilacz CL 24vdc Zasilanie CLL 24vdc Zasilacz CLPS 24vdc
Ten zasilacz ma wysoki stopień ochrony IP67, wewnątrz jest w pełni uszczelniony, co czyni go wodoodpornym do użytku na zewnątrz. Jego obudowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Może być stosowany w pomieszczeniach i na zewnątrz. Maksymalnie 20 m 300 taśm LED lub 10 m 600 taśm LED jest wystarczające. Dzięki wbudowanym kablom podłączenie zasilania jest łatwe i szybkie. Każdy ma długość około 15 cm.
Napisz do nas, aby uzyskać ceny, w magazynie – zamów wkrótce
Nie widzisz swojego filtra ?
Skontaktuj się z producentem w sprawie kategorii produktów. Niestandardowe napięcia wyjściowe są dostępne przez OEM. Daj nam znać, czego potrzebujesz. Aby zobaczyć przedmioty wysyłane do innego kraju, zmień adres dostawy. Obsługujemy naszych klientów od 2011 roku, już teraz skontaktuj się z nami w sprawie zgodności opinii i ograniczeń.
Jak podłączyć paski LED bez lutowania
Przykład montażu taśm LED
Załóżmy, że zdecydujesz się wyposażyć sufit lub oddzielną część pokoju w dość złożony wzór geometryczny. Na przykład:

Jak w takim razie podłączyć paski LED bez lutowania, postaram się to wytłumaczyć na poniższym przykładzie. Zgadzam się, że za pomocą lutownicy dość trudno będzie zbudować taką konfigurację z pojedynczymi segmentami taśmy LED, a podłączenie takiej konstrukcji zajmie sporo czasu. Podpowiemy jak złożyć taki projekt w zaledwie 1 ÷ 2 godziny. Aby to zrobić, po prostu kup wymaganą liczbę złączy, a mianowicie.
* prosty do połączenia taśmy z taśmą;
* Krzyż;
* W kształcie litery T;
* trzy w kształcie litery L;
* bezpośrednie połączenie taśmy z drutem;
* złącze zasilania do podłączenia listwy do zasilacza (typ “nakrętka”).

Schemat obwodu oświetlenia LED:
Podłączając taśmę LED zadbaj o równomierne rozłożenie napięcia!
Bezpieczeństwo i zgodność
Zasada ta dotyczy również montażu taśm LED RGB.

Taśma RGB wymaga użycia sterownika. Sterownik należy dobierać według tej samej zasady co zasilacz. Musi być co najmniej tak mocna, jak wybrana przez nas wstążka. Sterownik należy zawsze montować po zasilaczu, ponieważ pracuje na tym samym napięciu co taśma LED. Zamontowanie go przed zasilaczem spowodowałoby jego nieodwracalne uszkodzenie.

Najmocniejsze sterowniki do taśm RGB zapewniają 144W zasilaczy, dzięki czemu mogą obsłużyć maksymalnie 10 m taśmy 300 LED SMD5050 RGB lub 20 m taśmy 150 LED SMD5050 RGB. Jeśli liczba jest większa, musimy użyć wzmacniacza. Jak sama nazwa wskazuje, wzmacnia sygnał pochodzący z drivera i przekazuje go do kolejnych odcinków taśmy. Wzmacniacz ma moc 144W, więc do naszej instalacji możemy dołożyć kolejne 10 m taśmy 300 LED SMD5050 RGB lub 20 m taśmy 150 LED SMD5050 RGB.

Dzięki wzmacniaczom mamy możliwość sterowania bardzo dużymi odcinkami taśmy LED RGB. Poniżej możesz zobaczyć schemat, w którym kontroler RGB nie jest bezpośrednio podłączony do taśmy LED. Przesyła sygnał RGB tylko do wzmacniaczy, do których podłączone są taśmy LED RGB. Na schemacie pokazane są dwa wzmacniacze, ale oczywiście może być ich znacznie więcej. Oczywiście należy również wziąć pod uwagę moc zasilacza zasilającego obwód. Jeśli moc zasilacza nie wystarcza do zasilenia całego układu, nadal istnieje możliwość sterowania całym układem za pomocą sterownika RGB. Jedyną różnicą jest to, że kolejne wzmacniacze zasilane są osobnymi zasilaczami, a sygnał RGB nadal odbiera ten sam kontroler RGB.
