LED Power supply

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze zasilacza 24 VDC?

Najważniejszymi parametrami technicznymi zasilaczy są oczywiście jednostka mocy (W – WATT), natężenie (A – AMPER) i napięcie (V – VOLT). Napięcie wejściowe to rodzaj prądu dostarczanego do zasilacza (zwykle 230 V), natomiast napięcie wyjściowe określa prąd płynący między zasilaczem a samym źródłem światła. Oczywiście moc zasilacza to moc wynikająca z napięcia wyjściowego i natężenia prądu — rozwiązując problemy ze spadkami napięcia i zapewniając oszczędności na kosztach instalacji w tym procesie.

Zobacz zasilacz 24vdc

Zasilanie 24V DC wyjścia 100W 4.16A (DC) sterowane impulsowo, stabilizowane, wodoodporne.

Ten zasilacz ma wysoki stopień ochrony IP67, wewnątrz jest w pełni uszczelniony, co czyni go wodoodpornym do użytku na zewnątrz. Jego obudowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Może być stosowany w pomieszczeniach i na zewnątrz. Maksymalnie 20 m 300 taśm LED lub 10 m 600 taśm LED jest wystarczające. Dzięki wbudowanym kablom podłączenie zasilania jest łatwe i szybkie. Każdy ma długość około 15 cm.

Napisz do nas, aby uzyskać ceny, w magazynie – zamów wkrótce

Nie widzisz swojego filtra ?

Skontaktuj się z producentem w sprawie kategorii produktów. Niestandardowe napięcia wyjściowe są dostępne przez OEM. Daj nam znać, czego potrzebujesz. Aby zobaczyć przedmioty wysyłane do innego kraju, zmień adres dostawy. Obsługujemy naszych klientów od 2011 roku, już teraz skontaktuj się z nami w sprawie zgodności opinii i ograniczeń.

Jak podłączyć paski LED bez lutowania

Przykład montażu taśm LED

Załóżmy, że zdecydujesz się wyposażyć sufit lub oddzielną część pokoju w dość złożony wzór geometryczny. Na przykład:

bez ograniczeń
Brak ograniczeń

Jak w takim razie podłączyć paski LED bez lutowania, postaram się to wytłumaczyć na poniższym przykładzie. Zgadzam się, że za pomocą lutownicy dość trudno będzie zbudować taką konfigurację z pojedynczymi segmentami taśmy LED, a podłączenie takiej konstrukcji zajmie sporo czasu. Podpowiemy jak złożyć taki projekt w zaledwie 1 ÷ 2 godziny. Aby to zrobić, po prostu kup wymaganą liczbę złączy, a mianowicie.

* prosty do połączenia taśmy z taśmą;

* Krzyż;

* W kształcie litery T;

* trzy w kształcie litery L;

* bezpośrednie połączenie taśmy z drutem;

* złącze zasilania do podłączenia listwy do zasilacza (typ “nakrętka”).

zalety łatwa instalacja
Zalety łatwa instalacja

Schemat obwodu oświetlenia LED:

Podłączając taśmę LED zadbaj o równomierne rozłożenie napięcia!

Bezpieczeństwo i zgodność

Zasada ta dotyczy również montażu taśm LED RGB.

trzy sposoby wyboru
trzy sposoby wyboru

Taśma RGB wymaga użycia sterownika. Sterownik należy dobierać według tej samej zasady co zasilacz. Musi być co najmniej tak mocna, jak wybrana przez nas wstążka. Sterownik należy zawsze montować po zasilaczu, ponieważ pracuje na tym samym napięciu co taśma LED. Zamontowanie go przed zasilaczem spowodowałoby jego nieodwracalne uszkodzenie.

te same wyjścia łączą bezpieczeństwo
wyjścia łączą bezpieczeństwo

Najmocniejsze sterowniki do taśm RGB zapewniają 144W zasilaczy, dzięki czemu mogą obsłużyć maksymalnie 10 m taśmy 300 LED SMD5050 RGB lub 20 m taśmy 150 LED SMD5050 RGB. Jeśli liczba jest większa, musimy użyć wzmacniacza. Jak sama nazwa wskazuje, wzmacnia sygnał pochodzący z drivera i przekazuje go do kolejnych odcinków taśmy. Wzmacniacz ma moc 144W, więc do naszej instalacji możemy dołożyć kolejne 10 m taśmy 300 LED SMD5050 RGB lub 20 m taśmy 150 LED SMD5050 RGB.

użyj wzmacniacza
Użyj wzmacniacza

Dzięki wzmacniaczom mamy możliwość sterowania bardzo dużymi odcinkami taśmy LED RGB. Poniżej możesz zobaczyć schemat, w którym kontroler RGB nie jest bezpośrednio podłączony do taśmy LED. Przesyła sygnał RGB tylko do wzmacniaczy, do których podłączone są taśmy LED RGB. Na schemacie pokazane są dwa wzmacniacze, ale oczywiście może być ich znacznie więcej. Oczywiście należy również wziąć pod uwagę moc zasilacza zasilającego obwód. Jeśli moc zasilacza nie wystarcza do zasilenia całego układu, nadal istnieje możliwość sterowania całym układem za pomocą sterownika RGB. Jedyną różnicą jest to, że kolejne wzmacniacze zasilane są osobnymi zasilaczami, a sygnał RGB nadal odbiera ten sam kontroler RGB.

zasilane z oddzielnych zasilaczy
Zasilany oddzielnymi zasilaczami

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

发表回复

您的电子邮箱地址不会被公开。 必填项已用*标注

16 − 1 =

More than 400+ different power supply variable.

5V power supply is widely used in LED display and some other conditions.

24V Applicance Soluction

 
 

 

 

400w power supply is a great choice for use in lights. It can provide enough power for all of your needs, and it is also very reliable.

Waterproof power supplies are available in a variety of sizes and styles, so you can choose one that best suits your needs.

New Product

Social Media

New Post

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

en English
X

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.