LED Power supply

Birden fazla LED şeridi tek bir güç kaynağına nasıl bağlanır

Tek bir güç kaynağı yöntemine bağlı çoklu LED şeritleri. İki adet kısılabilir beyaz LED şerit arka arkaya monte edilir ve bir kontrolör aracılığıyla tek bir güç kaynağına bağlanır. Güç kaynağı iki besleme noktasından sağlanır. Çok uzun şeritlerin voltaj düşüşü şeridin arka kısmını ön kısımdan daha az parlak hale getireceği için kurulur. Voltaj düşüşü olgusu nedeniyle, 12V şerit ışığın maksimum çalışma mesafesi, bir uçtan güç verildiğinde 16,4 ft’dir (5 m). 24V versiyonu, birim uzunluk başına watt değerine bağlı olarak 16,4ft (5 m) veya 32,8ft (10 m) olabilir. Şeridin uzunluğu voltaj, akım ve watt ile ilgilidir.

Kurulum kurulum düzenini kontrol edin.

LED şeridin 16,4 ft (5 m) ve 32,8 ft (10 m) şeritler kullanılarak bir kurulumda nasıl ayarlanacağı. Bir taraftan güç verildiğinde 16.4ft veya 32.8ft kuralına göre yapının kurulumunu veya düzenini kontrol edin, 12V veya 24V ışık çubuğunun 16.4ft veya 32.8ft’den daha uzun süre sürekli çalışamayacağını belirtir. Bu noktanın ötesinde, ışık çubuğu, ışık yayan diyot parlaklığının azalmasından ve ışık çubuğunda aşırı akım yüklenmesinden zarar görecektir.

LED Güç Kaynağı Kablosunu Uzatma

Bununla birlikte, iç mekan dolaylı aydınlatma projeleri genellikle 16.4 ft veya 32.8 ft’den daha uzun ışık çubuklarının takılmasını gerektirir. Örneğin, 15ft x 15ft (4,5 m x 4,5 m) boyutlarındaki bir odanın çevresi 59ft’dir (18 m). Bu oda için LED şeritleri nasıl kurarım? Birçok pratik tel yerleşim yöntemi bu sorunu çözebilir. Standart bir kurulum yöntemi, ek bir güç kaynağı kurarak veya güç kablosunu mevcut güç kaynağından uzatarak güç kaynağı noktası olarak odanın köşesini kullanır. Neden odanın köşesini kullanıyorsunuz? Çünkü çoğu durumda LED şeritler odanın köşesinde kendi başına 90 derece dönemez ve lehimlenerek veya lehimsiz LED konektörler kullanılarak kesilip bağlanması gerekir.

RGB LED şerit ışıklar adım 2 - LED şerit ışıkların lehimlenmesiRGB LED şerit ışıklar adım 3 - LED şerit ışıkların lehimlenmesi
led şerit lehimleme
led şerit konnektörleri

Gerilim düşümü

En yaygın şerit ışıklar sabit bir voltajda çalışır. Baştan sona, şerit boyunca bir voltaj düşüşü vardır ve şeritte birikir. Işık çubuğu, voltaj düşüşü bir eşik değerine eklenene kadar uygun şekilde çalışır. Eşiğin ötesinde, LED’in parlaklık seviyesi o kadar düşer ki çıplak gözle algılanamaz. Şerit ne kadar uzun olursa, voltaj düşüşü o kadar önemli olur. Sabit akım cihazlarına sahip LED şeritler, voltaj düşüşü problemini bir dereceye kadar çözmektedir. Sabit akım cihazları, şerit boyunca LED’ler için sürekli bir akım sağlar, böylece şeridin uzunluğu 10 m veya 20 m olabilir. Şerit ışık tipine akım kontrollü şerit ışık veya sabit akım şerit ışığı denir. Ancak, bu tip şerit ışık bile aşağıdaki faktörlerden dolayı belirli bir çalışma uzunluğunu aşamaz.

Mevcut Aşırı Yük

LED şeritler paralel bir devrede çalıştığından, şerit boyunca akım birikir. Segment, kesilebilir bir birimdir. Esnek Baskılı Devre Kartı (FPC) kartları maksimum akım için tasarlanmıştır. Şerit çok uzunsa (çok fazla özellik), akımların toplamı FPC kartının kaldırabileceği akım sınırını aşacak ve bu da aşırı akıma neden olacaktır. Akım fazlalığı, LED şeridine zarar verecek şekilde aşırı direnç ısınmasına neden olur. Bu nedenle, 16.4ft (5m) uzunluğunda 12V şerit ışıklar yapmak önemlidir.

Akımın güvenli kullanımı

Akım kontrollü şerit ışıklarımız, şeritlerin akımı güvenli bir şekilde idare edebilmesini sağlamak için yeterince uzun olacak şekilde tasarlanmıştır. Satılan makaralar, sürekli çalışma için kurulabilecek maksimum uzunluğa sahiptir. Sınırlıdan daha uzun kurulum yapmak istiyorsanız, ek güç kaynağı noktaları gerektirecektir. Bu nedenle, sürekli olarak kurulan her 16.4ft (5m) 12V şerit için güç sağlamanızı öneririz. Aksi takdirde aşırı akım şerit üzerindeki iletkenleri olumsuz etkileyecektir.

LED Güç kaynağı, LED şerit ışığına bağlanır

LED şerit, düzinelerce seri bağlı yarı iletken ışık yayan diyottan oluşur ve daha sonra, plastik şerit tabanındaki ampul şeridi ile aynı şekilde sızdırmaz hale getirilmiş birkaç küçük güç akımı sınırlama direncine seriler. LED şerit, uzun ömür, enerji tasarrufu, çevre koruma, renkli, düşük ısı üretimi vb. Avantajlara sahiptir, çeşitli üretim ve enerji alanlarında kullanılmaktadır ve ortaya çıkan bir aydınlatma yolu haline gelmiştir.

LED şerit, yük ünitesinin standart uzunluğu 2 metre olduğundan, kurulum veya bakım değişimi. Önce “taban” için gerekli boyuta göre, ardından “birim tanımlamasından” gelen ışıkta en yakın noktayı aramanız gerekir, sabahları “makas” ile kesişmek için grafik üzerine basılır. Rastgele keserseniz, yanlış konum nedeniyle, şeridin sonundaki ilgili ünite devresini keserek, şeridin kırık devresinin çalışmamasına neden olur. Bölümün sonu fenomeni yanmıyor. Dekoratif sakatlama ile sonuçlanır.

DC tipi voltaj kaynağı esas olarak güç kaynağında bir LED şerit alır. LED şerit güç kaynağı ortalama normların altında artı LED şerit için özel bir doğrultucu olmalı ve bir “köprü yığını” içindeki doğrultucu aracılığıyla yaklaşık 220V DC gerilime düzeltilecek ve ardından LED şeride erişerek çalışmasına izin verilecektir. Doğrudan AC’ye bağlanan LED şerit de yanacak olsa da, şerit içindeki LED tüp tek yönlü bir iletkenliktir. Yalnızca belirli bir yarım döngünün AC voltaj dalga biçiminde “kutupluluk” iletken çalışmasına karşılık gelir ve bu nedenle daha belirgin bir titreme hissi üretecektir, bu nedenle LED daha fazla DC voltajı şeritler.

LED şerit kompozit ise ve denetleyici sürücüsü gerekiyorsa, denetleyici türü belirli bir “LED şerit denetleyicisi” türü olmalıdır. Ardından, tek yönlü tristör içindeki kontrolöre güvenin ve diğer devre bileşenlerinin DC voltajını hareket ettirmesine güvenin.

Not: Kontrolörün hasar görmesi nedeniyle, bu noktanın göz ardı edilmesi ve kontrolörün keyfi olarak seçilmesi gibi acilen değiştirilmesi, varyasyon etkisine neden olacaktır. “Doğru” seçenek, en iyi ışık efektini geri yüklemektir.

LED şeridini bir LED Adaptörüne bağlayın

SSS

LED şerit paralel bağlantı

Işık çubuğu, üç seri ve altı seriye bölünmüş bir seri ve seri kombinasyonudur. Güç, genellikle yaklaşık 3.3V olan ışık boncuklarının özelliklerine bağlıdır. Dizilerdeki noktalar arasına eklenen akım sınırlayıcı direnç nedeniyle, ışık çubuğu rutin olarak 12V sabit voltajlı güç kaynağı (3 set ışık çubuğu) ve 24V sabit voltajlı güç kaynağı (6 set ışık çubuğu) ile donatılmıştır. Güç, ışık çubuğunun uzunluğuna ve ışık boncuklarının özelliklerine göre hesaplanır.

Seri ve paralel bağlı iki LED şerit?

Işık çubuğunun genel voltajı üç seri 12V’dir, ayrıca sürücünüzün güç çıkışının ne kadar V olduğuna bağlı olarak 24V ve 48V vardır. Döngü hattı devrenin rolünü oynar

LED boncukların pozitif ve negatif kutuplarına doğru şekilde bağlanmalıdır; noktalar yanabilir. Seri bağlantı, negatif terminale bağlı bir lambanın pozitif terminaline tüm lamba boncuklarını bağlamaktır. Paralel bağlantı, bir bağlantı hattında kullanılan lâmba boncuklarının tüm pozitif terminallerini birbirine bağlar. Tüm negatif terminaller başka bir bağlantı hattı bağlantısına bağlanır. Genel olarak, yüksek güç kaynağı voltajı ve düşük akım durumunda, bir seri bağlantı seçin. Paralel bağlantı yalnızca lityum veya 4V pille çalışan LED ışıklar için uygundur. 12V güç kaynağı devresi gibi seri ve paralel bağlantılar da vardır, genellikle bir grup seri bağlantı için 3 veya 4 LED ve daha sonra çoklu gruplarla paraleldir.

LED Şeritler “Seri” Olarak Nasıl Bağlanır

LED Şerit serisi bağlantısı

LED Şeritleri “Paralel” Olarak Nasıl Bağlanır

LED Şeritler paralel bağlantı

LED ışık yayan kelime hattı nasıl bağlanır? Paralel veya seri bağlantı?

Özel yapım ışık yayan harfler içine monte edilen LED modülüdür. Güç kaynağı DC12V’dir. Üretici size ayrıca 12V olması gereken LED yağmur geçirmez güç kaynağını gönderdi. Bu bir DC güç kaynağıdır; kablolama pozitif ve negatif olarak ayrılır. Üreticiden, renk çizgisinin pozitif olduğu ışık yayan harflerin iki renkli çizgisini dışarıda bırakmasını isteyin.

LED’ler paralel olarak nasıl bağlanır

LED’lerin pozitif ve negatif kutupları vardır. Pozitif bağlandı, sonra negatif bağlandı. Pozitif ve negatifi ayırt edemiyorsanız: Pin uzun ve kısa, uzun ve uzun bağlı, hızlı ve hızlı bağlı olduğunda LED yeniden satın alınır.

LED şeritler nasıl bağlanır

Düşük voltajlı yumuşak şeritlerin hattın iki ucunu bağlaması gerekir, sert şeritlerin çubuğa bağlanmak için köşeyi döndürmesi gerekir ve yüksek voltajlı şeritlerin daha sonra ortada pimlenmesi gerekir. İpucu: Alçak gerilim şeridi paralel olarak daha iyi bağlanır. Seri bağlantı çok uzundur ve voltaj düşüşü yaratması kolaydır, bu da şeridin eşit olmayan parlaklığına neden olur.

LED Şerit ışıklar Kontrolör ile kurulum

LED dimmerler kullanarak tek renkli LED şerit ışıkların kurulumu
RGB LED şeridini RGB kontrolörleri ile güç kaynağına bağlayın

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

发表回复

您的电子邮箱地址不会被公开。 必填项已用*标注

7 + 2 =

More than 400+ different power supply variable.

5V power supply is widely used in LED display and some other conditions.

24V Applicance Soluction

 
 

 

 

400w power supply is a great choice for use in lights. It can provide enough power for all of your needs, and it is also very reliable.

Waterproof power supplies are available in a variety of sizes and styles, so you can choose one that best suits your needs.

New Product

Social Media

New Post

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

en English
X

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.