LED Power supply

Bir ışık kontrol devresi için bir TRIAC nasıl kullanılabilir?

Triyak ile ışık karartma devresi. Değişken direnç VR1, ışık kısma devresinde merkezi bir rol oynar. Ana güç kaynağı, aşağıdaki devrede ‘C2’ kapasitörünü şarj eder. Devrede, alt kademenin parlaklığını kontrol etmek için değişken dirençler VR1 ve DIAC D1 kullanılır.

ELV dimmerler neden bu kadar pahalı?

Bir LED (ışık yayan diyot) ile birleştirilmiş elektronik düşük voltajlı (ELV) bir dimmer neredeyse cennette yapılır. … Bu yüzden daha pahalıdırlar, ancak çoğu LED ışık bir miktar garanti ile gelir.

Üç tür dimmer nedir?

Dimmerler, geçiş anahtarları, döner anahtarlar, dokunmaya duyarlı dimmerler ve çeşitli renkler dahil olmak üzere birçok farklı stilde gelir.

Çoğu dimmer şu dört ampul kategorisine girer:

Akkor ve halojen ampuller.

Kısılabilir kompakt floresan lambalar.

Düşük Frekanslı Manyetik (MLV)

Düşük Frekanslı Elektronik (ELV)

Triyak ileri mi yoksa geri mi kararıyor?

İleri Faz Kontrolleri (Öncü)

İleri faz kontrolleri yapmak için en yaygın teknoloji Triyak tabanlı karartmadır. Bu tür bir karartmada, bir yarı iletken, hem pozitif hem de negatif yarı döngüleri kontrol eden bir anahtar görevi görür.

TRIAC AC veya DC mi?

Bir triyak anahtarı, bir AC voltaj devresinde kullanılan yarı iletken bir cihazdır ve tipik bir tristör cihazını genişletir. Triyak anahtarlar, AC devrelerinde kullanılan motorlarda rölelerin ve/veya başlangıç bobinlerinin doğrudan kontrolü için idealdir. Transistör anahtarları ise bir DC devresi üzerinde çalışır.

Bir TRIAC örneği nedir?

Açıklama: BT136, bir TRIAC örneğidir.

TRIAC’lar ve transistörler aynı şey midir?

TRIAC bir transistör mü? Hayır, transistör akımı kapı tarafından kontrol edilen 3 katmanlı bir cihazdır. Triyak, onu açmak için yeterli akım uygulandığında açık kalan 4 katmanlı bir cihazdır. Triyaklar her iki yönde de ilettikleri için alternatif akımla birlikte kullanılır.

TRIAC ve sembolü nedir?

triyak sembolü

Sembol, kapı, anot veya ana terminal olmak üzere üç terminalden oluşur. İki terminal anot1 veya anot2, ana terminal MT1 veya MT2 olarak etiketlenmiştir. Dışarıdan, sembolde görüldüğü gibi, sembol, seri olarak bağlanmış iki terminalli bir tristör olarak görülebilir. TRİYAK Sembolü.

Bir SCR’nin çalışma prensibi nedir?

SCR’nin temel çalışma prensibi, kapı terminaline tetik veya öngerilim gerilimi uygulandığı anda iletimin başlamasıdır. Tek yönlü bir cihaz olduğu için akım sadece bir yönde akar.

Tristör diyot mudur?

Tristör iki diyot gibidir.

Gördüğünüz gibi, seri bağlı iki diyot gibi görünüyor, ancak altta ekstra bir kapı terminali var. Bir diyot gibi, tristör de bir doğrultucudur: sadece bir yönde iletir.

Neden bazı dimmerler nötr bir iletkene ihtiyaç duyar?

Akıllı anahtarlara her zaman güç verilmesi gerekir, bu nedenle nötr iletken çok önemlidir. Nötr tel, ışığı kapatmak istediğinizde kapalı konuma getirildiğinde bile devreyi kapatmanıza ve anahtarı açmanıza izin verir.

İleri karartma nedir?

Işığı veya ışık kaynağını kıstığınızda voltajı düşürmezsiniz; devreden akım çekersiniz. İleri dim ettiğinizde, sinüs dalgasının “pozitif akım” tarafında ileri kısmını ve “negatif akım” tarafında geri kısmını kestiğiniz anlamına gelir.

ELV ne anlama geliyor?

(Bu şablonu nasıl ve ne zaman kaldıracağınızı öğrenin) Binalar için ELV Sistemi, daha iyi kontrol ve güvenlik için konutlarda ve ticari binalarda kullanılan ultra düşük voltajlı mekanik ve elektrik (M&E) sistemi anlamına gelir.

TRIAC’ı nasıl açarım?

Bir TRIAC’ı açmak için, TRIAC’ın kapı pimine pozitif veya negatif bir kapı voltajı/darbesi uygulanmalıdır. İçerideki iki SCR’den biri açıldığında, TRIAC, MT1 ve MT2 terminallerinin polaritesine bağlı olarak iletmeye başlar.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

发表回复

您的电子邮箱地址不会被公开。 必填项已用*标注

17 + 9 =

More than 400+ different power supply variable.

5V power supply is widely used in LED display and some other conditions.

24V Applicance Soluction

 
 

 

 

400w power supply is a great choice for use in lights. It can provide enough power for all of your needs, and it is also very reliable.

Waterproof power supplies are available in a variety of sizes and styles, so you can choose one that best suits your needs.

New Product

Social Media

New Post

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

en English
X

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.