24 VDC güç kaynağı seçerken dikkat edilmesi gerekenler?

Güç kaynaklarının en önemli teknik parametreleri elbette güç birimi (W – WATT), amper (A – AMPER) ve voltajdır (V – VOLT). Giriş voltajı, güç kaynağına sağlanan akımın türüdür (genellikle 230 V), çıkış voltajı ise güç kaynağı ile ışık kaynağının kendisi arasında akan akımı belirler. Elbette, bir güç kaynağının watt değeri, çıkış voltajından ve akımdan kaynaklanan voltajdır – voltaj düşüşü sorunlarını çözer ve süreçte kurulum maliyetlerinde tasarruf sağlar .

24vdc Güç kaynağını görüntüle

Güç kaynağı 24V DC çıkışlar 100W 4.16A (DC) darbe kontrollü, stabilize, su geçirmez.

Bu güç kaynağının yüksek IP67 koruması vardır, içi tamamen sızdırmazdır, bu da onu dış mekan kullanımı için su geçirmez hale getirir. Muhafazası mekanik hasara karşı dayanıklıdır. İç ve dış mekanlarda kullanılabilir. Maksimum 20 m 300 LED şerit veya 10 m 600 LED şerit yeterlidir. Dahili kablolar sayesinde güç kaynağının bağlanması kolay ve hızlıdır. Her birinin uzunluğu yaklaşık 15 cm’dir.

Fiyatlar için bize e-posta gönderin, stokta – yakında sipariş verin

Filtrenizi görmüyor musunuz?

Ürün Kategorileri için Üretici ile İletişime Geçin. OEM tarafından özel çıkış voltajları mevcuttur. Neye ihtiyacınız olduğunu bize bildirin. Farklı bir ülkeye gönderilen ürünleri görmek için teslimat adresinizi değiştirin. 2011 yılından bu yana müşterilerimize hizmet veren Geribildirim Uyum ve Kısıtlamalar için hemen bize ulaşın.

LED şeritler lehimlemeden nasıl bağlanır

LED şeritlerin kurulum örneği

Tavanı veya odanın ayrı bir alanını oldukça karmaşık bir geometrik desenle donatmaya karar verdiğinizi varsayalım. Örneğin:

kısıtlama yok
Kısıtlı yok

Daha sonra LED şeritler lehimlemeden nasıl bağlanır, aşağıdaki örnekte açıklamaya çalışacağım. Bir havya ile bireysel LED şerit segmentleriyle böyle bir konfigürasyon oluşturmanın oldukça zor olacağına ve böyle bir tasarımın bağlanmasının çok zaman alacağına katılıyorum. Böyle bir projeyi sadece 1 ÷ 2 saat içinde nasıl monte edeceğinizi anlatacağız. Bunu yapmak için, sadece gerekli sayıda konektör satın alın.

* bandı banda bağlamak için basit bir;

* Geçmek;

* T şeklinde;

* L harfi şeklinde üç;

* bandın tele doğrudan bağlantısı;

* şeridi bir güç kaynağına bağlamak için bir güç konektörü (“somun” tipi).

avantajları kolay kurulum
Avantajları kolay kurulum

LED aydınlatma için devre şeması:

LED şeridi bağlarken voltajın eşit dağıldığından emin olun!

Güvenlik ve Uyumluluk

Bu kural, RGB LED şeritlerin montajı için de geçerlidir.

seçmenin üç yolu
seçmenin üç yolu

RGB bant, bir sürücü kullanılmasını gerektirir. Sürücü, güç kaynağı ile aynı prensibe göre seçilmelidir. En az seçtiğimiz şerit kadar güçlü olmalı. Sürücü, LED şerit ile aynı voltajda çalıştığı için her zaman güç kaynağından sonra monte edilmelidir. Güç kaynağından önce monte edilmesi, onarılamayacak şekilde hasar görmesine neden olur.

aynı çıkışlar güvenliği bağlar
çıkışlar güvenliği bağlar

RGB şeritler için en güçlü sürücüler 144 W güç kaynağı sağlar, böylece maksimum 10 m 300 LED SMD5050 RGB şeridi veya 20 m 150 LED SMD5050 RGB şeridi işleyebilir. Sayı daha büyükse, bir amplifikatör kullanmamız gerekir. Adından da anlaşılacağı gibi sürücüden gelen sinyali yükselterek bandın sonraki bölümlerine iletir. Amplifikatör 144W güce sahiptir, bu nedenle kurulumumuza 10 m 300 LED SMD5050 RGB bant veya 20 m 150 LED SMD5050 RGB bant ekleyebiliriz.

bir amplifikatör kullan
Bir amplifikatör kullanın

Amplifikatörler sayesinde RGB LED şeridinin çok büyük bölümlerini kontrol etme imkanına sahibiz. Aşağıda, RGB denetleyicinin doğrudan LED şeridine bağlı olmadığı devre şemasını görebilirsiniz. RGB sinyalini yalnızca RGB LED şeritlerinin bağlı olduğu amplifikatörlere iletir. Şemada iki amplifikatör gösterilmektedir, ancak elbette çok daha fazlası olabilir. Elbette devreyi besleyen güç kaynağının gücünü de göz önünde bulundurmalısınız. Bir güç kaynağının gücü tüm devreye güç sağlamak için yeterli değilse, tüm devreyi bir RGB sürücüsü ile kontrol etmek yine de mümkündür. Tek fark, RGB sinyali hala aynı RGB denetleyicisi tarafından alınırken, sonraki amplifikatörlere ayrı güç kaynakları tarafından güç verilmesidir.

ayrı güç kaynakları tarafından desteklenmektedir
Ayrı güç kaynakları tarafından desteklenmektedir

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 − 13 =

On Key

Related Posts

What is a Dimmable LED Driver?

Dimmable LED drivers allow you to adjust the brightness of a light fixture by changing the current or voltage. This increases the life expectancy of

en English
X

The Newest & Hottest Products In 2022

All your answers are in SANPU’s monthly report, 2022

We picked up the most popular items from 1,000+ items of our clients, to help you find the wining product.

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day, please pay attention to the email with the suffix “@smpspower.com”.